Moderní rašelinové zábaly se vyrábějí z těch nejlepších surovin
2 min. čtení

Moderní rašelinové zábaly se vyrábějí z těch nejlepších surovin

Relaxace v teplém rašelinovém zábalu má v našich lázních velmi dlouhou tradici. Při léčbě pohybového aparátu se totiž uplatní dokonale a dnes už navíc není nutné napatlat nevzhlednou kaši na celé tělo a následně vše pracně smývat ve sprše. Moderní rašelinový zábal můžete využít třeba i o přestávce na oběd.

100% přírodní médium, doslova nadupané výživnými látkami, minerály a stopovými prvky – přesně to je rašelina, která obsahuje 95-99% organických rostlinných látek prospěšných pro lidský organismus. Kromě toho jde ale také o velmi intenzivní akumulátor tepla, proto jsou rašelinové zábaly vyhledávané i u sportovců nebo lidí, kteří se potýkají s problémy a onemocněními páteře.

27627476 - pain in the female body

Proč využívat jednorázové rašelinové zábaly?

Díky svému původu není bohužel rašelina příliš příjemná na dotek ani po smyslové stránce. Proč ale zahazovat její unikátní vlastnosti jen kvůli takovému detailu? V e-shopu Eureko proto najdete jednorázové rašelinové zábaly, které ukrývají léčivou směs do tenké vrstvy mezi propustnou netkanou textilii a nepropustnou fólii. Toto praktické balení umožňuje snadnou manipulaci bez omezení pozitivních přínosů rašelinových zábalů pro organismus.

Teplo, které šíří rašelinové polštářky, podporuje cirkulaci krve a lymfy v těle a reflexními dráhami se šíří i dál do těla, kde uvolňuje ztuhlé svalstvo a stimuluje metabolismus. Hřejivé polštářky tak dokáží ulevit pacientům od bolesti a zároveň podpořit jejich tělo v samoregeneraci, která je nezbytnou součástí každé úspěšné léčby.

Použití rašeliny není nijak omezeno. Z jejich předností mohou těžit muži, ženy, aktivní sportovci i lidé trpící problémy s páteří. Její efekt je dlouhodobý a díky pozvolnému nástupu se obejde i bez obávaného termošoku, jež může zvláště u starších nebo oslabených osob vést až ke zdravotním problémům. Rašelinové termofory a další produkty navíc pomáhají uchovat čisté a snadno udržovatelné prostředí, ve kterém se budete cítit příjemně a uvolněně. A už to samo o sobě je dobrou terapií.