Montované domy ze sip panelů – v čem je skryté tajemství
3 min. čtení

Montované domy ze sip panelů – v čem je skryté tajemství

Domov ztělesňuje určitou představu o společném soužití se svou rodinou a blízkými přáteli. Vybudovat plnohodnotné zázemí není vůbec jednoduché. Na jedné straně kontrolujeme finanční výdaje a na straně druhé musíme počítat s celou řadou kompromisu plynoucí z rostoucích cen za jednotlivé služby. Tyto aspekty pak stojí za zničenými sny těch lidí, kteří se pod tíhou stresu raději rozhodnou pro koupi tradiční bytové jednotky.

Chytře promyšlený plán týkající se výstavby nového hnízda se přitom nemusí vůbec potkávat s riziky, ale jít přímou cestou za očekávaným výsledkem. Tradiční rodinné domy stavěné mokrou cestou se pozvolna vytrácejí ze stolu předních architektů. na místo nich zaujímají pozici montované domy ze SIP panelů. Na tomto typu stavby si krásně ukážeme jak málo stačí, aby se chytře navrhnutá technologie dokázala postarat o všechny níže zmíněné výhody.

 

Co to ten montovaný dům vlastně je

Ještě předtím než se ponoříme do tohoto tématu prozradíme si, že tyto montované domy spadají do oblíbené kategorie nízkoenergetických domů. Mezi hlavní přednosti panelů vyráběných důmyslnou technologií patří nízká propustnost vzduchu. Díky tomu se v místnostech mnohem lépe stabilizuje vnitřní klimatické prostředí a nedochází k negativnímu kolísání teplot. Dokonce ani vlhkost vzduchu v interiéru nemá prakticky žádný podstatný vliv na tepelný odpor v obvodových panelech.

Již při prvním pohledu se seznámíte s unikátním povrchem celého řešení. SIP panely nemají žádné dutiny ani další otvory. To má samozřejmě pozitivní vliv na udržení vyprodukovaného tepla a klimatizovaného vzduchu. Nechvalně populárních tepelných mostů se v těchto prostorách rozhodně bát nemusíte. Systém byl navržen především pro jejich minimalizaci, čímž se šetří náklady spojené s vytápěním.

Proč se pro montované domy ze SIP panelů rozhodnout

Nízkoenergetických projektu je na tuzemském trhu více než dost. Z jakých důvodů máme tedy upřednostnit systém SIP. Vezměme to od toho nejdůležitějšího a tím je cena. Výstavba montovaného domu je v porovnání s klasickým zděním projektem o 20% levnější. Nastěhovat se budete moci už po osmi týdnech. Tento termín není synchronizovaný se všemi typy staveb. Vždy záleží na náročnosti vybraného projektu, ovšem výstavba montovaného domu zpravidla nepřekračuje lhůtu 12 týdnů.