Mytí oken snadno a rychle.
6 min. čtení

Mytí oken snadno a rychle.

Při úklidu domácnosti bylo asi u všech z nás vždy největším strašákem mytí oken. Přesto, že tuto akci měly vždy pod palcem maminka s babičkou, vím, že se k ní vždy dlouho odhodlávaly. Potřebovaly na ní celé odpoledne a večer poté byly ,,zralé“ na odjezd do lázní Asi to každá žena zná.

Postup byl tehdy takový, že si do kbelíku daly horkou vodu, trochu octa a utěrkou okna umyly. Ocet se přidával proto, aby se voda změkčila a utěrka nedělala šmouhy. Poté vzaly noviny a těmi okna leštily. Při mytí našich velkých, francouzských oken, které vedou na terasu, šplhaly po výškách a já jsem měla závratě jen z toho pohledu. Většinou musely t postup opakovat, protože s výsledkem nebyly spokojené hned na poprvé. V průběhu potřebovaly často i štafle, protože na horní části oken nedosáhly. Z celého procesu je vždy velmi bolela záda a byly velmi unavené. Z mého pohledu malého dítěte to byla dost nepochopitelná oběť. Toho, že jsou okna špinavá, bych si tenkrát samozřejmě ani nevšimla, a i kdyby ano, nepřišlo by mi to natolik důležité, abych je kvůli tomu musela vidět takhle dřít.

Když jsem dospěla a přestěhovala jsem se do vlastního bytu, už jsem se na to samozřejmě dívala jinak a chtěla jsem mít okna také čistá. Věděla jsem, že mě to zkrátka nemine a děsila jsem se toho předem. Napadlo mě, že by moderní doba mohla nabízet nějaké jednodušší a efektivnější řešení. Začala jsem tedy hledat prostředky, které by mi mohly pomoci.

Už naštěstí nemusíme používat ocet. Ten je dávno minulostí, protože je na trhu už řada prostředků na mytí oken. Chtěla jsem ale najít způsob, při kterém by nebyly zapotřebí štafle, mám závrať jen při tom pomyšlení. A hlavně tak velké množství vody, kdo by se chtěl tahat s těžkým kýblem, který je právě tou zákeřnou příčinou bolesti zad. A celé odpoledne vyhrazené na práci jsem si ani nemohla při mé vytíženosti dovolit. Naštěstí dnes to může být jinak. Našla jsem pro mě ideální řešení – aku stěrku od firmy Kärcher.

Současné mytí oken se tak s těmi dřívějšími vůbec nedá srovnávat. Strávím s tím asi třetinu času, a tak se k tomu ani nemusím dlouho odhodlávat. Práce s aku stěrkou je daleko rychlejší, snazší, a hlavně jsem s výsledkem daleko více spokojená. Mohu s ní umýt i všechny ostatní hladké plochy, jako například obložení v koupelně, kuchyni nebo skleněné police a vitríny.

Jak na to? S aku stěrkou Kärcher WV 5 Premium Nonstop Cleaning Kit to jde snadno, budete příjemně překvapeni.

V první řadě naliji do lahve originální čisticí přípravek, zašroubuji a pak nastříkám na okna pomocí rozprašovací láhve a mikrovláknovou utěrkou, která je součástí této aku stěrky, umyji nečistoty.

Poté aku stěrku přiložím k oknu a plynulým pohybem směrem dolů odsávám vodu s nečistotami. Což je největší předností aku stěrky, kterou mě oslovila. Špinavá voda se rovnou odsává, a tak nestéká po okně, ani nezůstává ve spodní části okna. Aku stěrka nasává špinavou vodu a zachovává okno čisté, bez kocourů. To by moje maminka i babička tenkrát ocenily asi nejvíc. A celý úklid by jim velmi usnadnila.

Všechna špinavá voda se shromažďuje v nádržce, kterou stačí po úklidu vyjmout a pouze vylít a vypláchnout. Naštěstí je aku stěrka velmi lehká, což mě velmi potěšilo. Váží jen 0,6 kg a to já opravdu ocením, protože nejsem žádný silák. Pracuje se s ní díky tomu opravdu snadno.

Aku stěrka Kärcher si mě získala v okamžiku, kdy jsem viděla prodlužovací sadu. Takto pohodlně ze země dosáhnu i na nejvzdálenější část oken, postup je stejný, jen používám prodlužovací tyč. Dosáhnu tak až do výšky 4 metrů a nepotřebuji (pro mě tak děsivé) štafle a nemusím šplhat po výškách. Mohu zapomenout na závrať, mytí oken už je pro mě teď docela zábavné.

Aku stěrku ve výroční desetileté edici jsem pořídila babičce i mamince a mytí oken už pro nás není nepříjemnou aktivitou, po které bychom byly vyčerpané. www.karcher.cz

Chcete se podívat, jak uklízí jiní? Kärcher pro vás píše blog, kde někteří naši blogeři a blogerky ukazují zábavnou formou, jak uklízí. Mrkněte na www.svetcisteni.cz