Nevíte si rady s výběrem podlahy do dětského pokoje? Koberce jsou stále v kurzu!
4 min. čtení

Nevíte si rady s výběrem podlahy do dětského pokoje? Koberce jsou stále v kurzu!

Dětský pokoj je již od malička hlavní základnou našich ratolestí. Kromě odpoledních šlofíků slouží jako místnost pro přespání či přenocování s kamarády, herna a trucovna ve chvílích, kdy se jejich názory neshodují s názory dospělých. Od jistého věku zde děti tráví prakticky většinu svého volného času, je proto důležité, aby byla místnost zařízena v souladu s jejich představami a zároveň poskytovala čisté a bezpečné útočiště.

Při výběru podlahové krytiny do dětského pokoje tedy nestačí zohledňovat pouze samotný vzhled, důležitý je také materiál a účel, ke kterému bude podlaha primárně sloužit. Zohlednit byste však měli i věk a v případě starších dětí brát v úvahu jejich vlastní názor, předejte tak případným neshodám. Jakou krytinu tedy vybrat, aby byl pokojík co nejvíce útulný a vhodný pro dětské radovánky, hry a spokojený odpočinek? Odpověď je jednoduchá – koberec!

 

Je koberec opravdu tou nejlepší volbou?

Máte-li pocit, že je koberec již dávno přežitou alternativou, pak jste na omylu. Koberec je stále v kurzu a vzhledem ke stále se zdokonalujícím technologiím a výrobním procesům je současná nabídka plná kvalitních kusů. Vybírat můžete jak z široké škály materiálů, jako je například polypropylen, polyamid, filc či umělá juta, tak z možností kusového či metrážového řešení. Obě varianty jsou na trh dodávány v mnoha barevných odstínech, se vzory i veselými motivy oblíbených postav, je tedy možné je perfektně sladit s celkovým barevným provedením místnosti. Hlavní výhodou koberců jsou jejich tepelné a zvukoizolační vlastnosti, které ocení nejen bosé dětské nožky, ale také případní sousedi pod vámi. Určitou nevýhodu může představovat poněkud náročnější údržba, proto se vyplatí instalovat koberec do pokoje již odrostlejších dětí nebo teenagerů, kde hrozí menší riziko znečištění.  Pro inspiraci i odbornou radu můžete zavítat do některé z prodejen Koberců Trend, kde vám ochotný personál poskytne řešení na míru a pomůže vybrat ten nejvhodnější materiál v závislosti na účelu i dispozici místnosti.

 

Jaký typ zvolit?

V případě dětského pokoje zastává koberec funkci prostoru, kde si děti hrají, přemýšlí, sní, tvoří nebo jen tak lenoší. Výběr správného materiálu je tak ovlivněn právě časem, který zde děti přes den tráví a je proto vhodné tyto aktivity při výběru zohlednit. Ke hrám nejlépe poslouží koberec s nízkým a hustým vlasem, který je na dotek teplý, měkký a pohodlný pro celodenní aktivitu. Zároveň se snáze udržuje, neboť se prachové částice neusazují v takové hloubce, jako je tomu u koberců s dlouhým vlasem. Ty nejsou příliš vhodnou alternativou ani do pokojíčků pro batolata, kde hrozí vytržení vláken. Pokud je podlaha vašeho bytu pokryta jednotně, např. plovoucí podlahou, ale vy přesto toužíte svým ratolestem dopřát kousek měkkého a teploučkého útočiště, vsaďte na kusové koberce. Kromě množství rozličných velikostí můžete vybírat ze široké škály barev a motivů, které vaše dítě zabaví či podnítí jeho fantazii a představivost. Vždy však investujte do koberců, které jsou opatřeny protiskluzovou vrstvou, popřípadě dokupte speciální protiskluzovou podložku. Vyvarujete se tak případného úrazu a zároveň se vám samotný koberec bude snáze čistit a luxovat.