Nedostalo se vaše dítě na internetu příliš blízko hazardu?
3 mins read

Nedostalo se vaše dítě na internetu příliš blízko hazardu?

Nechávat děti samostatně pracovat s počítačem a surfovat po internetu už v dnešní době není vůbec nic zvláštního. Na počítači děti rozvíjí své schopnosti, logické uvažování a také si zkoušejí samostatné rozhodování. Internet má pro všechny děti všech věkových kategorií připravenou spoustu zábavy. Ale jsou tu samozřejmě různá nebezpečí a nástrahy. A jednou z nich je právě hazard. Na hazardní stránky se v současnosti děti dostanou mnohem snáze, než si rodiče dovedou představit. A mnohdy i náhodou. Netýká se to i vašeho dítěte?

 

Důvěřuj, ale prověřuj!

Chodit dětem do soukromí je velmi ošemetná záležitost. Děti vnímají svůj vlastní počítač, jako osobní vlastnictví a pro mnohé je to jako tajný deníček. Narušení tohoto soukromí mohou děti brát jako zradu a velmi snadno by ke svým rodičům mohli ztratit důvěru. Jak správně zjistit, zda se vaše dítě na internetu pohybuje jen ve správných kruzích. Stačí se podívat do historie návštěv jednotlivých internetových stránek na počítači vašeho dítěte. Nikdy nezjišťujte detaily do hloubky, ale jen zjistěte, zda jsou navštěvované stránky v pořádku.

 

Co dělat, když tam je hazard

Většina rodičů si dopředu ani nechce představit situaci, kdy svým dětem v počítači objeví pravidelnou návštěvu takových stránek. Samozřejmě se většinou jedná o portály, kde se hraje zdarma, jen pro zábavu. Není nutná žádná registrace, žádné finanční poplatky, na stránkách se nevyhrává, ale ani neprohrává. Jestli této oblasti příliš nerozumíte, sami se podívejte, jak vypadá například bezpečný blackjack v online casinu. Ale cesta od této hry zdarma ke hře za peníze je velmi snadná a může mít špatné následky.

 

Jak poznat, že byla hranice překročena

O tom, že hazardní hry jsou velice chytlavé a poutavé, nemůže být pochyb. Tyto hry dokáží být velmi zajímavé a atraktivní, bohužel pro všechny věkové kategorie. Pokud vaše dítě začalo tyto hry hrát pravidelně, může to znamenat začátek problémů, které mohou vyústit i ve vyhledání odborné pomoci. Ze všeho nejdříve byste si s dítětem měli provést test závislosti na hraní kasínových her, který najdete na casinosearch.eu.