Radíme: jak vybrat ideální krmivo pro vaši kočku
2 mins read

Radíme: jak vybrat ideální krmivo pro vaši kočku

Kočka je krásné a současně velice náročné zvíře. Pokud jí chcete zajistit spokojený život, musíte jí především nabídnout kvalitní a vyváženou stravu. Na co si při výběru krmiva dát pozor, jaké je nejlepší a jak kočku vlastně krmit?

 

Výběr krmiva je nutné podřídit individuálnímu stavu

V první řadě je nutné si dát pozor, abyste vybrali krmivo pro kočku, které bude odpovídat jejím skutečným potřebám. Platí, že jiné krmivo je vhodné pro koťátka, jiné pro dospělé kočky a kočky seniory. Záleží také na tom, zda kočka žije s vámi doma nebo venku. Speciální stravu potřebují kastrované kočky apod. Toto vše tedy při výběru zvažte.

 

Maso musí být!

Nejdůležitější složkou krmiva musí být vždy maso. Obsahují ho granule pro kočky, najdete ho v konzervách, kapsičkách a čas od času můžete kočce dopřát lahůdku v podobě vařeného (ovšem nijak nedochuceného masa). Správné krmivo pro kočku by mělo obsahovat minimálně 50 % masa. Velmi důležitá je přítomnost dalších složek. Kočky potřebují dostatečný příjem vlákniny, vitamínů i minerálů. Při koupit krmiva se tedy nedívejte na cenu, ale sledujte složení!

Jaký typ je nejlepší?

Pokud váháte, zda kočky krmit granulemi nebo konzervami, tak věřte, že je to vlastně jedno. Důležité je především to, aby kočka dostávala přesně tolik jídla, kolik potřebuje. Dávkování většinou najdete na obalu. Výhodou granulí je snadné dávkování, přijatelnější cena a vyvážené složení. Nevýhodou může být slabá vůně, takže se může stát, že jimi kočku budou pohrdat. V tomto případě musíte vytrvat, kočka dříve či později začne granule jíst. Konzervy pro kočky mají tu výhodu, že příjemně voní a dají se snadno dávkovat. Nevýhodou může být, že je-li kočka krmena pouze jimi, může mít průjmy.

 

Tip na závěr – hledáte místo, kde je možné koupit kvalitní krmivo pro kočky za rozumnou cenu? Podívejte se na nabídku www.pytelgranuli.cz a máte po starostech.