Nejčastější chyby při nošení spodního prádla
3 mins read

Nejčastější chyby při nošení spodního prádla

Přemýšleli jste někdy nad tím, že spodní prádlo dokáže ovlivnit nejen vaši náladu, ale i zdravotní stav? Nevhodné spodní prádlo může být jednou z příčin vašich zdravotních problémů, je proto důležité jej vybírat pečlivě a vyvarovat se těmto chybám.

Špatná velikost a materiál

Nejčastější a největší chybou je, že máte v šatníku velké množství spodního prádla, které vám nesedí a zbytečně vám tak zabírá místo. Jednou za čas je tak vhodné šatník protřídit, nepohodlné a nenošené prádlo vyhodit a pořídit si nové, které vám padne a budete jej nosit každodenně.

Častou chybou bývá i špatný materiál. Nejpříjemnějším materiálem na nošení je bavlna, hlavně když na sobě máte prádlo každý den. Kvalitní spodní prádlo by mělo být prodyšné a v nejlepším případě byste o něm ani neměli vědět. Na každodenní nošení jsou nejlepší bavlněné kalhotky či trenýrky.

Praní a výměna prádla

Spodní prádlo byste měli měnit každý den, vyhnete se tak mnoha nepříjemnostem a problémům. Čisté spodní prádlo si dejte vždy po sprše. Pokud však můžete, na noc vynechejte spodní prádlo úplně. Pokud také sportujete, prádlo vyměňte vždy po tréninku. Při pocení dochází k hromadění bakterií, které by vám mohly způsobit infekci a další zdravotní problémy. Vhodné je také mít u sebe v tašce či kabelce náhradní kus prádla v případě potřeby.

Při praní spodního prádla zvolte šetrný program, ideálně s teplotou 30 nebo 40° C. Nepoužívejte aviváž a prádlo nedávejte do sušičky. Jen tak vám zůstane stále stejně barevné, příjemné na dotek a hebké na kůži.

Ladění

Sladění podprsenky a kalhotek sice není důležitým bodem správného nošení prádla, může vám však dodat více sebevědomí. Ladit můžete stejné odstíny barev, či zvolit černobílou kombinaci a kontrasty barev. Rozhodně však vždy vybírejte dobře padnoucí a pohodlnou podprsenku.

Každý se jednou za čas dopustíme jedné z těchto chyb při nošení prádla. Zkuste však tyto body dodržovat a uvidíte, že se hned budete cítit lépe a vyhnete se případným zdravotním problémům.