Nové hry pro naše nejmenší
4 min. čtení

Nové hry pro naše nejmenší

Zabavit děti ve věku okolo tří a více let je někdy trochu problém. Ještě neumějí číst a počítat a tak se musí většinou omezit na obrázky či různé stavebnice. Tento problém řeší hned tři nejnovější hry od firmy ADC Blackfire Entertainment: Klauniáda, Tučňáci a Veselý kurník. Veškeré hry jsou rychlé, opravdu zábavné a děti si při nich užijí spoustu legrace. Všechny dílky jsou vyrobeny ze dřeva, což ocení i ekologicky smýšlející rodiče.

 

Hra Klauniáda

Barevný klaun Kuku má hodně šibalský úsměv a velké zelené boty, které se neustále rozhoupávají ze strany na stranu. Děti nakládají různě tvarované dřevěné válečky na jeho hlavu, roztažené paže i boty tak, aby se nepřevrátil. Válečky jsou odlišené velikostí, barvou i celkovou váhou, takže děti musí přemýšlet, který váleček mají kam umístit, aby s nimi Kuku mohl žonglovat jako s míčky a přitom se nepřevrátil. Při nakládání válečků na klauna Kuku se děti samozřejmě učí principům rovnováhy. Je to skvělá hra pro nejmenší hráče již od tří let. ale zabaví i rodiče.  Je velmi rychlá, takže se děti hezky zabaví a hlavně se u toho nasmějí, když Kuku balancuje, aby válečky udržel.

 

Hra Tučňáci

Tučňáci jsou spojeni s Jižním pólem. Což takhle pozvat děti na malou expedici a přitom si s černobílými kamarády dokonale pohrát? Když každý tučňák dostane svoje barevné vajíčko, promíchají se a postaví se pěkně všichni doprostřed připraveného stolu. Hráči obdrží ledovcovou skórovací kru, na kterou budou stavět své získané tučňáky. Hod kostkou oznamuje barvu vajíčka, které je potřeba ve hře hledat. Každý z hráčů má vždy dva pokusy, kdy se může podívat pod tučňáky ve středu stolu. Pakliže nenajde shodné vajíčko, hraje další hráč. Vítězí ten, který zachrání 6 tučňáků a bezpečně je umístí na své ledovcové kře.

S malými kamarády z Jižního pólu si děti procvičí paměť a zároveň logické myšlení. Členům expedice by mělo být 4 a více let.

image007

Hra Veselý kurník

V opravdovém kurníku vysedávají natěšené slepice na svých bidýlkách a chovají se celkem spořádaně. V tom našem mají ale bidýlko houpací, a tak jakmile se jakákoliv z nich pohne, dějí se věci!

Bidýlko se začne houpat, ostatní slepičky se snaží udržet rovnováhu a vystrašeně kdákají. Děti musí opatrně sesbírat co možná nejvíce slepiček, sena, stohů a kol, než se rozhoupané bidlo nakonec převrhne…a pak už padají slepičky, kola, seno i stohy a všichni se smějí. Zvítězí ten, komu se podaří sesbírat nejvíce dílků, aniž by se bidýlko převrátilo.

Opravdu veselá a zábavná hra, která děti učí pochopit princip důležitosti rovnováhy. Veselý kurník má řadu obměn, záleží na tom, jak jednotlivé hrací díly děti na přítomnou plošinu/ bidýlko naloží. Je určena pro děti od 4 let.

www.blackfire.cz