Novinky v estetické dermatologii. Díky jakým metodám můžete vypadat mladší a krásnější?
5 min. čtení

Novinky v estetické dermatologii. Díky jakým metodám můžete vypadat mladší a krásnější?

Zastavit na chvíli čas a vypadat stále svěže, mladě a krásně by si přála snad každá žena. Jenže běh času je neúprosný a přirozené procesy stárnutí se nedají obejít. Nebo to přeci jenom jde? Ano, díky moderním metodám je možné ubrat několik let a vrátit pokožce její dřívější svěžest a zdraví. Podívejte se, o jaké metody se jedná a zda by některá nebyla vhodná i pro vás. Sen o vrácení mládí už totiž není jen nedostižnou touhou, ale může se stát skutečností.

 

Plasmaterapie pro vyhlazení jemných vrásek a navrácení svěžesti

Výhodou plasmaterapie je fakt, že jde o ambulantně prováděné miniinvazivní ošetření. Nemusíte se tedy bát dlouhých rekonvalescencí a složitých bolestivých zákroků. Jde o omlazovací metodu fungující na buněčné úrovni. Do vybraného místa se znovu aplikuje vlastní krevní plazma, která je bohatá na látky stimulující růstové faktory. Tím pádem dochází k podpoře tvorby kolagenu, což napomáhá pozvednutí a napnutí kontur. Pleť získává zpátky svoji pevnost, tvar i svěžest.

Metoda je vhodná pro všechny s jemnými vráskami a povadlými konturami, kteří chtějí zaznamenat viditelný výsledek. Jde také o dobré preventivní ošetření proti prohlubování a rozšiřování vrásek. Pro lepší výsledky a viditelnější hydratace je možné zvolit kombinaci i s kyselinou hyaluronovou. Více podrobností zjistíte zde.

 

Výplně kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je pro tělo přirozená látka s velmi dobrými vlastnostmi v rámci hydratace. Používá se pro výplně k vyhlazení i hlubších vrásek a modelaci kontur. Kromě omlazení se dá aplikovat například i do rtů pro jejich vyplnění a zvětšení. Výplně jsou aplikovány injekčně a opět není vyžadována žádná dlouhá doba rekonvalescence. Ošetření je ambulantní a výsledek se postupně rozvíjí v několika následujících týdnech.

Efekt ošetření trvá až po dobu jednoho roku. Metoda se často využívá jako doplněk k jiným postupům s cílem dosáhnout co možná nejlepšího výsledku. Hodí se také pro vyplnění míst, kde vlivem věku zmizela přirozená hmota, jako jsou například hřbety rukou. Pokud vás zajímá více informací, přečtěte si je zde.

 

Mikrojehličkování

Další volbou může být takzvané mikrojehličkování. Jde opět o ambulantní ošetření, jehož základem jsou mikrojehličky pronikající do hlubších vrstev pokožky. Tam jemně narušují vnitřní struktury, což dává tělu signál k nutné obnově s pomocí tvorby kolagenu a elastanu. Jak se organismus snaží o napravení drobných poškození, výsledkem je hladší a napnutější pokožka plná života. Metoda mechanické stimulace totiž podporuje také prokrvení.

Výsledkem bývá redukce vrásek, zpevnění kontur obličeje a snížení viditelnosti jizev či strií. Metoda se dá aplikovat téměř na jakoukoliv oblast těla, takže se používá nejenom na obličej, ale také na dekolt, krk, ruce a podobně. Zaujala vás tato metoda? Podívejte se na více informací.

 

Mezoterapie pro nádherně husté vlasy

Metoda je v zásadě podobná jako celé mikrojehličkování. Používá se však na pokožku hlavy, kde dochází ke stimulaci vlasových cibulek a podnícení růstu vlasů. Prokrvená pokožka také poskytuje více výživy a energie stávajícím vlasům, což snižuje riziko vypadávání. Mezoterapie se používá při léčbě různých forem alopecie a výrazně napomáhá s obnovou vlasů poškozených vnějšími vlivy.

Výsledkem je posílení vlasů a zlepšení jejich kvality. Prokrvení pokožky pomáhá při boji proti lupům a suché loupající se kůži. Pro co možná nejlepší efekt se doporučuje kombinovat metodu s funkčními přírodními extrakty. Na konzultaci vám také doporučí vhodný počet opakování ošetření. Pokud toužíte po krásných a zdravých vlasech, zde najdete více informací.

Zdroj informací: www.perfectclinic.cz