Nový rok volá po detoxikaci organismu. Jak na ni?
3 min. čtení

Nový rok volá po detoxikaci organismu. Jak na ni?

V období vánočních svátků většinou i ti nejzarytější fanoušci zdravého životního stylu tu a tam zhřeší a alespoň na pár dnů povolí pomyslné otěže. Většina z nás ovšem razí teorii nezřízeného přecpávání se, které se během prosince promíjí odjakživa. O to více je však důležité nastolit od začátku nového roku tvrdý režim a dopřát tělu odpočinek v podobě detoxikace. Jak na ni a existují nějací pomocníci, kteří nám pomohou při regulaci hmotnosti?

Pitný režim

V průběhu detoxikace je nejdůležitější dbát nejen na množství tekutin, které vypijete, ale je nutné myslet i na jejich skladbu. Pokuste se alespoň po dobu dvou týdnů snížit množství vypité kávy na jeden šálek denně. Tu lze vyměnit za bylinné čaje či obyčejnou vodu. Tělu také prospívá sklenice teplé vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Tento nápoj podporuje trávení, pročisťuje játra a pomáhá při odkyselení organismu. Alfou a omegou detoxikace je ovšem kompletní eliminace alkoholu, na toto pravidlo tedy nezapomínejte.

 

Skladba jídelníčku

Svou roli v detoxikaci samozřejmě hraje i skladba jídelníčku. Ten by neměl obsahovat žádné smažené pokrmy ani polotovary a měl by naopak obsahovat co nejvíce zeleniny, ovoce, luštěnin, ryb a drůbežího masa. Vřele se také doporučuje konzumace zeleninových a masových vývarů. Potraviny, které přímo napomáhají detoxikaci, jsou jablka, citron, červená řepa, špenát, květák a zázvor. Taktéž je vhodné snížit příjem mléčných výrobků a potravin obsahujících bílou mouku.

 

Pomocník při regulaci hmotnosti

Efektivním způsobem, jak si během detoxikace udržet silnou vůli a nepřejídat se, je i užívání Moringy olejodárné. Jedná se o superpotravinu, která představuje zdroj až 90 živin a 46 antioxidantů. Tělu tak nabízí vše potřebné v dokonalé rovnováze a dodává mu dostatečné množství živin. Proto vás při jejím užívání nehoní mlsná, cítíte se syti a nepotřebujete přijímat prázdné kalorie. Velmi důležitou složkou v Morinze je také vláknina, která pomáhá čistit střeva a předcházet zácpám. Moringu je možné užívat ve formě prášku, kapslí či flakes a objednat ji lze na webu www.moringamix.cz.

 

Sportem ku zdraví

Nedílnou součástí detoxikace je i aktivní přístup k životu. Počítá se jakákoli, i minimální snaha, a tak lze začít vycházkami v ostrém tempu nebo jen ranním pozdravem slunci. Jste-li milovníky zimních sportů, určitě vyrazte za sněhem, ať už na lyže, běžky nebo sáňky.