Oblečky na dárečky
4 min. čtení

Oblečky na dárečky

Když už konečně máte všechny dárky, je dobré je hezky „obléknout“, aby jim to slušelo a vaši nejbližší se na ně o to víc těšili. Přírodní materiály, papír, který vypadá jako hnědý balící jen s obyčejným provázkem, to jsou trendy posledních let. Ovšem ne ke všem dárečkům se takový obal hodí. Balicí papír by měl alespoň trochu evokovat obsah. Vždyť i vaše šaty vyjadřují k jaké příležitosti jste si je oblékli. Jiné oblečení budete mít do kanceláře, jiné na chatu a jiné na koncert. Hezký obal ovšem nedělá jen výběr balicího papíru a mašličky nebo provázku, ale hlavně jak hezky je dáreček zabalený. A to někdy nebývá lehké. Občas jste celí ulepení od lepicí pásky a výsledek je žalostný. Přesto, není potřeba to vzdávat. Za pomoci této jednoduché vychytávky to jde mnohem lépe.

Úspěšnost balení dárků závisí na několika věcech. První je použitý balicí papír. V posledních letech se díky ekonomice vyrábí i velmi jemné dárkové papíry, které pro nezkušeného „baliče“ představují problém. Takový papír se snadněji trhá ale i muchlá a práce s ním musí být velmi jemná a precizní. Opakem je papír velmi tvrdý, ani s tím, se nebalí dárky snadno. Klasickým příkladem mohou být některé silnější ručně vyráběné papíry, které vyžadují zkušenost. Proto je ideální střední zlatá cesta. Sílu papíru poznáte již na omak, stačí zkusit růžek papíru mezi prsty.

Druhým úskalím jsou průhledné lepicí pásky. Méně kvalitní lepicí pásky bývají velmi levné, ovšem lepidlo na nich často nedrží a páska je tenká, proto se při samotném lepení trhá. Balení s takovou páskou je spíše na zlost a to, co jste chtěli ušetřit na pásce, jste prodělali na zkaženém lepicím papíru. Vsaďte na tradiční kvalitu a nezklamete se.

Chytrá lepicí páska

Když chcete mít hezky a snadno zabalený dárek, pořiďte si chytrou lepicí pásku Pritt už nikdy nůžky. K lepení nebudete potřebovat nůžky, stačí vám jen vaše šikovné ruce. Kolikrát se vám stalo, že po několika stříhání lepenky byly nůžky tak znečištěné lepidlem, že jste je ani neotevřeli, natož aby stříhaly. S lepicí páskou Pritt už nikdy nůžky je kraj pásky speciálně upraven tak, aby se dal vzít mezi prsty a snadno odtrhnout. Žádné polepené nůžky, prostě jednoduše a bez problémů stačí pouze odtrhnout prsty požadovaný kousek.

Jeden šikovný tip: Vezměte pásku mezi prsty, odtrhněte kousek a růžkem jej nalepte např. na kraj stolu, tak si připravte pár kousků, které budete potřebovat na celý dárek, nebudete muset odskakovat při jednotlivých krocích při balení.

Naměřte si správnou velikost balicího papíru. Podle velikosti dárku si změřte velikost papíru tak, abyste jej pak mohli pohodlně zabalit. Nenechávejte moc velké rezervy na krajích, ty by se vám pak špatně skládaly.

Dárek položte doprostřed, zabalte jej do papíru, ohněte kraje a každý krok fixujte lepicí páskou Pritt. Ze zdlouhavého lepení se stane pohodlná a pohodová záležitost. Užijte si balení dárků. Více informací naleznete na www.pritt.cz