Opravdu jste si jistí svým výběrem přístřešku pro karavan?
2 min. čtení

Opravdu jste si jistí svým výběrem přístřešku pro karavan?

Na karavan a cestování s ním po oblíbených destinacích nedá dopustit celá řada dobrodruhů. Takový člověk by svůj obytný povoz za cestu automobilem nebo letadlem prostě nevyměnil. Postarejte se o něj a na oplátku vám bude sloužit bez zbytečných závad a komplikací. K dlouhé životnosti rozhodně napomáhá správná strategie ochrany. Její součástí je vytvoření vhodného garážového místa.

Přístřešky pro karavan jsou tedy jednou z nejefektivnějších a zároveň i nejlevnějších možností, jak svůj karavan zabezpečit před nepřízní proměnlivých klimatických podmínek. Je nutné si uvědomit, že s karavanem nejezdíme každý den, jelikož se jedná o sezónní vozidlo, takže na svůj další výjezd si občas počká i několik dlouhých měsíců. Jak jej ale vybrat, aby se na nic nezapomnělo a neudělala zbytečná chyba?

 

Přístřešek pro karavan podle velikosti

Ano, přístřešek pro karavan musí ze všeho nejdříve odpovídat svou velikostí skutečné velikosti vozu. Vždy je lepší zakoupit přístřešek o něco větší pro snadnější parkování a pohyb kolem něho. Pokud se svezete na vlně vášnivých výjezdů a stanete se fanouškem tohoto tipu cestování, určitě si jednoho dne zakoupíte nový a rozměrnější.

Pak nebudete muset v budoucnu řešit problém s prostorovou nedostatečností. Širší přístřešek pro auto dokáže pojmout jak karavan, tak i osobní automobil současně. V tomto ohledu záleží spíše na vašich finančních možnostech a vozovém parku.

Z jakého materiálu přístřešek pro karavan postavit

Přístřešek pro karavan musí splňovat především pevnostní požadavky a určitou stabilitu. Odolnost vůči klimatickým vlivům a bezúdržbovost by pak měly být samozřejmostí. Proč si ještě přidělávat práci s přístřeškem s nedostatečným stupněm ochrany?

Naprosto nejlepším řešením v oblasti materiálové volby se stává polykarbonát/lexan, hliník, dřevo – popřípadě nejméně odolný plachtový systém. Kromě výše uvedeného se snažte nalézt přístřešek pro karavan s krátkou stavební náročností a finanční korektností. Přesně takové naleznete na portálu společnosti Hobbytec.