Originální a užitečný dárek: vodní filtr

0

Považujeme ji za samozřejmost, kterou máme kdykoli k dispozici, ale nevydrželi bychom bez ní déle než pár dní. Voda, potřebná tekutina pro naše přežití i správné fungování těla.

Co když nechutná

V některých koutech světa je voda velmi cenná, protože je jí málo. U nás zatím máme štěstí, otočíme kohoutkem a čistá voda upravená i pro pití teče okamžitě. O její chuti už ale můžeme pochybovat, s ohledem na různá místa v ní cítíme pachuť železa nebo chloru či je voda zkrátka nedobrá a pít ji nechceme. Kupovat pet lahve také není dlouhodobé řešení a navíc i finančně náročné. Zlepšit chuť vody pomohoufiltry na pitnou vodu, které z ní zároveň odstraní všechny škodliviny a látky, které nejsou pro náš organismus vhodné. Jód, hořčík a další prvky, prospěšné pro naše tělo, v ní však ponechají. Filtry na úpravu pitné vody tak zajistí, že budeme pít vodu opravdu čistou a s výbornou chutí, což ocení i děti. Ty si často velmi vybírají, co jim chutná, a ve snaze dostat do nich alespoň nějakou tekutinu raději nabídneme sladké limonády, pokud čistou vodu odmítají. Tím sice alespoň trochu tekutin do dětského těla dostaneme, spolu s nimi ale také velké množství cukru a nezdravých barviv.

Pro rodinu

Čistou a zdravou vodu bez škodlivin ocení každý, proto je vodní filtr skvělým dárkem pro celou rodinu. Upravená voda má skvělou chuť, je zbavena všech škodlivin i těžkých kovů, pesticidů, antibiotik, chloru a dalších nežádoucích látek a některá je vhodná i pro děti od šesti měsíců. Nedostatečný pitný režim má vliv na naši náladu, únavu i soustředění, může za bolesti hlavy i malátnost.

Pravidelně pít je důležité, aby vše v našem těle fungovalo tak, jak má. Čekat na to, až dostaneme žízeň, není ideální. Pocit žízně je prvním příznakem nastupující dehydratace, tedy pít bychom měli průběžně celý den.