Parfémy a kosmetika – jak je vybíráte vy?
3 mins read

Parfémy a kosmetika – jak je vybíráte vy?

Máte své oblíbené tipy a triky, díky nimž si domů vždycky přinesete jen perfektně sedící vůně nebo máte polici plnou lahviček a flakónků, které vám tak úplně nesedí? Nebojte se, nejste v tom sama. A možná vás bude zajímat, jak to dělají profesionálové. Pojďte si spolu s námi otevřít takového malého nákupního rádce.

 

Nepodceňujte svůj nos

Věděly jste, že naše čichové buňky jsou k výběru vůně nejlépe přizpůsobeny v odpoledních hodinách? Parfémy proto vždy nakupujte po práci a bez stresu, jenž by mohl konečný výsledek také nepříjemně ovlivnit. Celé proceduře nevyhovují ani příliš kořeněná a pálivá jídla, otupující čichové buňky až na několik hodin.

Udělejte si pořádek v čichových rodinách

Že jste tento pojem nikdy neslyšely? Ale docela určitě znáte vůně květinové, ovocné, dřevité i orientální. A to jsou právě čichové rodiny. Nově k nim přibyla i rodina vodní, označující parfémy pro muže i pro ženy s jemnou intenzitou, vhodnou pro každodenní použití. Napište si na papír své oblíbené vůně, zjistěte, do jaké čichové rodiny patří a v parfumerii budete mít cestu k úspěchu už předem zaručenou.

Spolupracujte se svojí kosmetikou

Oblíbené kosmetické beauty výrobky mají své specifické vůně. Ty by měly být ze stejné čichové rodiny jako vybraný parfém, jinak se budou nepříjemně bít a celkový dojem z vůně shodí někam do špinavého bahna všednosti nebo hůře přeplácanosti.

 

Testovací proužky jsou dobrý pomocník

Tradiční zkoušení vůně na zápěstí je sice skvělé – ale až na závěr vašeho nákupu. Máte-li před sebou více než dva zajímavé parfémy, vyplatí se požádat o tzv. testovací proužky. Z nich pak vyberte dva nejlepší a teprve tyto parfémy si stříkněte každý na jedno zápěstí. Ale nenakupujte hned, nechte vůni rozvinout, pozorujte, jak reaguje s vaší pokožkou, a co se s ní stane za hodinu nebo i déle. Jestliže vám i potom bude příjemná, budete mít jistotu, že jste skutečně našly svého favorita, který vám bude dělat radost po mnoho a mnoho měsíců.