7 tipů na rychlý úklid koupelny
2 mins read

7 tipů na rychlý úklid koupelny

Také nemáte rádi „dny velkých úklidů“, kdy musíte celý den obětovat uklízení kuchyně, koupelny či garáže? Abyste mohli mít více času pro přátele či rodinu, dáme vám dnes 7 praktických tipů, jak na rychlý úklid koupelny, díky kterým nebudete muset trávit hodiny a hodiny uklízením!

1. Všechno prádlo vždy uklízejte do koše nebo vhoďte do pračky. Komu by se chtělo uklízet obrovskou hromadu prádla najednou? Pokud máte více košů na špinavé prádlo dle barev, rovnou jej roztřiďte.

2. Po každém koupání nebo sprchování utřete obkladačky do koupelny stěrkou. Stejně tak vytřete vanu a sprchový kout dosucha. Pokud nebudete vodu stírat včas, usadí se na těchto místech vodní kámen, který se vám bude odstraňovat mnohem hůře.

3. Vlasy, vousy, pasta na zuby, zbytky kosmetiky, lak na vlasy… Mohli bychom pokračovat do nekonečna s výčtem toho, co vše může ulpět na vaší podlaze. Každý druhý den proto vytřete podlahu v koupelně. K tomu se vám bude skvěle hodit mop na podlahy, jehož součástí je zásobník vody a rozprašovač. Díky tomu bude podlaha umytá raz dva.

4. Jednou týdně vyčistěte koupelnové baterie. Tato činnost není nijak náročná, můžete ji stihnout během působení masky na vlasy či obličej nebo při čištění zubů. Lépe a efektivněji už váš čas využít nejde!

5. Pořiďte si praktickou stěrku nejen na sprchový kout, ale i na zrcadlo. Také se vám nechce leštit zrcadla při každém jeho zamlžení? Pak vás možná překvapí, jak rychlá a snadná práce se stěrkou je.

6. Veškeré kosmetické přípravky, ručníky, vysoušeč vlasů nebo hygienické potřeby a taštičky vždy vracejte na své místo do koupelnové skříňky. Nikdy je nenechávejte povalovat se na umyvadle nebo u vany. Předejdete tak případnému vylití přípravků a následným zaschlým stopám, které jdou někdy velmi těžce odstranit.

7. Každý den přetřete desinfekčním gelem a čističem závěsné WC i prkénko. Zabere vám to zhruba minutu a toaleta bude stále krásně zářivá a navíc bude hezky vonět.