Čím se řídit při výběru peněženky?
3 min. čtení

Čím se řídit při výběru peněženky?

Vybíráte si novou peněženku a nevíte, na co se při jejím výběru zaměřit? Nebo hledáte vhodný dárek a napadla vás právě peněženka? Ať jste muž či žena, vždy se zaměřte na 3 základní vlastnosti peněženky. Pouze tak vyberete přesně tu pravou peněženku, která vám nebo obdarovanému bude dobře sloužit a bude se vyjímat v každé ruce. A jaké vlastnosti to jsou?

 

Odolnost peněženky

Hlavní vlastností, na kterou je třeba se při výběru peněženky zaměřit, je její odolnost. Odolností vynikají zejména kožené peněženky z pravé kůže. Kožené peněženky jsou charakteristické svojí dlouhou životností a také velkou výdrží. Tudíž jsou správnou volbou. Kožená peněženka bude zdobit váš outfit opravdu dlouho.

 

Design hraje úlohu hlavně u žen

Při výběru peněženky je třeba se zaměřit také na její design, jelikož je důležité, aby peněženka dobře vypadala a člověk se jí nebál vytáhnout na světlo. U mužů výběr vzhledu nebude problém, většinou se trefíte, pokud bude pánská kožená peněženka tradiční barvy, jako je černá, hnědá apod. U žen je naopak výběr o něco složitější, jelikož peněženky mohou být provedeny v mnoha barevných kombinacích. Žena si navíc potrpí na design peněženky daleko více než muž. Dámská kožená peněženka by proto měla odrážet oblíbenou barvu ženy. V současné době se těší oblibě zejména červená barva.

 

Velikost a počet přihrádek

Poslední vlastností, kterou je třeba při výběru peněženky brát v úvahu, je její kapacita neboli velikost a počet přihrádek. Muži dávají většinou přednost peněžence, která se jim vejde do kapsy u kalhot či u bundy. Pro ženy je naopak velikost druhořadá, což však neznamená, že by dávaly přednost ohromně velkým peněženkám. Vždy je dobré sáhnout po střední velikosti. Důležitou vlastností je také počet přihrádek, tak aby se tam vešly všechny potřebné doklady a platební karty, přesně to berte při výběru pánské i dámské peněženky v potaz.

Kvalitní kožené peněženky můžete najít na e-shopu firmy Špongr, kde vám rádi poradí a pomohou s výběrem správné peněženky.