Péči o vlasy v zimě nepodceňujte, vyvarujete se tak jejich nadměrnému padání
3 mins read

Péči o vlasy v zimě nepodceňujte, vyvarujete se tak jejich nadměrnému padání

Pokud se běžně potýkáte s vypadáváním vlasů, počítejte, že se v zimě tento stav ještě zhorší. Podle vědců za to mohou krátké dny s nedostatkem slunečního záření, kdy pokožka hlavy a následně vlasy samotné nepřijímají dostatek vitaminu D. Pokud k tomu přidáme ještě mrazivé počasí, nevhodnou vlasovou kosmetiku a neprodyšné pokrývky hlavy, získáme výčet základních neduhů, které se na našich vlasech během zimního období negativně podepisují.

Zima je stejně jako léto období s extrémním dopadem pro naše vlasy. Přestože se teplotně výrazně liší, na vlasy mají podobný efekt – přesušují je. Pokud dojde k přesušení vlasu, není jediným výsledkem mdlá vizáž bez lesku, ale dochází také k nepříjemnému elektrizování a poletování vlasů. Abychom tomuto stavu úspěšně předešli, je vhodné zvolit kvalitní vlasovou kosmetiku, která vlasům dodá požadovanou hydrataci. „Důležité je zaměřit se na takové produkty, které vlasy hydratují a zároveň regenerují. Osobně doporučuji používat šetrnou vlasovou péči pro citlivou pokožku hlavy, jenž zamezí případnému svědění a zároveň vlas vyživí,“ uvádí Renáta Gacková, přední specialistka na vlasovou péči značky Nouvelle.

 

Když vlasy mastí rychleji než obvykle, pomůže pudr

Během zimy může paradoxně dojít také k vyšší produkci mazu díky neprodyšným pokrývkám hlavy. Pokud se vám tedy vlasy v důsledku nošení čepic či klobouků mastí více než obvykle, zainvestujte do šampónů speciálně určených pro zimní období. Takové produkty mají své složení uzpůsobené právě pro situace, kdy jsou vlasy vystavovány teplotním šokům, chrání je před zničujícím mrazem i suchým teplem z přetopených místností a zároveň omezují produkci mazových žláz. „Potýkáte-li se během zimy s výrazným maštěním vlasů, zařaďte do své každodenní rutiny ošetření vlasové pokožky suchým šamponem nebo stylingovým pudrem, který vašim vlasům dodá jako bonus prvotřídní objem,“ radí Gacková.

 

Správná výživa nejen pro vlasy

Chcete-li svým vlasům zajistit prvotřídní péči, dopřejte jim ošetření kvalitní vlasovou maskou alespoň dvakrát týdně. K ošetření suchých délek poslouží bezoplachové kondicionéry nebo speciální olejíčky. S těmito produkty však zacházejte opatrně a vždy je nanášejte minimálně 10 cm od kořínků. Vlasovou péči můžete zároveň podpořit také kvalitní stravou bohatou na minerální látky a vitaminy. Například již zmíněný vitamin D je kromě slunce významně zastoupen také v rybím tuku. Zaměřte se tedy na svůj jídelníček a zařaďte do něj pokrmy bohaté na kvalitní rybí maso. Neprospějete tak pouze svým vlasům, ale přísun zdraví prospěšných mastných kyselin ocení také vaše nehty a pleť. Dále se doporučuje zvýšená konzumace oříšků a semínek, a samozřejmostí je dostatečné množství ovoce a zeleniny bohaté na vlákninu.