Pečujte o své zdraví – začněte od podlahy
3 min. čtení

Pečujte o své zdraví – začněte od podlahy

Ideální dům nebo byt by měl být takový, že se v něm budete cítit dobře, budete mít svůj klid pohodlí a bezpečí. Myslete na to, že doma trávíte velké množství času a zařízení vašeho bydlení ovlivňuje také zdraví. Víte, na co si dát pozor?

 

Poznejte podlahu pomocí čichu

Přijde vám to nesmyslné nebo jste se nad větou, poznat podlahu podle čichu, zastavili? Věřte, že každá podlahová krytina je cítit, takzvanou novotou. Po nějakém čase by však měla přestat vydávat tento chemický odér. I tak poznáte, že se jedná o kvalitní podlahu, když do měsíce veškerý zápach zmizí. Podlaha, která není nijak chemicky cítit je zdravotně nezávadná a ve vašem bydlení má rozhodně své místo.

 

Oblíbenost vinylových podlah

V minulosti oblíbené a často používané vinylové podlahy mají své místo na trhu i dnes. Jsou žádané nejen kvůli jejich atraktivnímu vzhledu, ale také pro snadnou údržbu a velkou odolnost. Hodí se do kuchyně, na toaletu, ale také do dalších místností, které by mohlo trápit vlhko.

Velkou výhodou těchto podlah je jejich pružnost a nízký tepelný odpor. Nemusíte se bát, že by byly vinylové podlahy zdraví závadné, pokud si pořídíte podlahovou krytinu renomované značky. V současnosti jsou tak přísné podmínky pro jejich výrobu, že se díky této legislativě nemusíte bát ani nebezpečných ftalátů.

 

Vzhled i praktická stránka

Vinylové podlahy kombinují estetiku a funkční vlastnosti. Pokud si z jakéhokoliv důvodu nemůžete dovolit dřevěnou podlahu nebo máte domácího mazlíčka a bojíte se poškrábání a zničení podlahy, tak se nebojte vybrat z imitací dřeva nebo i kamene a vyberte si vinylovou podlahu.

 

Něco málo z historie

V minulosti se opravdu ftaláty do vinylových podlah přidávaly. Bylo to z toho důvodu, aby byla podlaha více ohebná, aby nepraskala a aby chůze po ní byla příjemnější. V současné době platí v celé Evropské unii velmi přísná pravidla, která omezují používání ftalátů. U podlahových krytin se tak například používají pouze netoxická změkčovadla.

 

Ideální podlaha do domu

Pokud chcete udělat něco pro své zdraví, tak si můžete vybrat také ekologickou podlahu Purline, která se hodí pro alergiky, ale také do dětského pokoje. Tato podlaha neobsahuje chlor, změkčovadla a s nimi související ftaláty, halogeny či těžké kovy.

Výhodou ekologické podlahy Purline je její výroba na bázi čistých termoplastických polymerů s extrémně nízkým obsahem organických těkavých sloučenin.