Pitbike jsou stále populárnější
3 min. čtení

Pitbike jsou stále populárnější

Až v posledních letech se i k nám dostaly malé motorky, známé pod názvem pitbike. Jsou lehké, dobře ovladatelné a budou vás bavit tak, že se nebudete chtít pustit řidítek.

Pro radost i zkušenosti

Pitbike vznikly tak trochu náhodou, když si mechanici ze závodních týmů chtěli ulehčit pohyb po depu na okruzích. Upravili si crossovou motorku, kterou zmenšili, aby se všude vešla i při přejezdech mezi okruhy, a přitom je pohodlně vozila po depu i pitline. Na závodních okruzích se často přechází z jedné strany na druhou, během dne tak nachodíte mnoho kilometrů. Vše, co tedy může pomoci vzdálenost ušetřit a pochůzky urychlit, je vítáno. Pitbike si tak nejdříve upravili mechanici jen pro své účely, brzy se ale tahle malá a lehká motorka rozšířila i mezi veřejnost a její popularita stále stoupá. Jízda na pitbike vám přinese zábavu i adrenalin, ale především zlepší vaše jezdecké schopnosti. Mezi přední výrobce patří značky YCF nebo Stomp, některé modely jsou navíc určené i pro hobby závodníky. Na pitbike se totiž dá i účastnit závodů, kterých se organizuje stále více.

Překvapivý výkon

Na první pohled vypadá motorka jako určená pro děti, opak je ale pravdou, Oblíbili si ji i majitelé velkých motorek, kteří si na pitbike zlepšují své schopnosti a dovednosti, učí se lépe reagovat a ovládat svůj stroj. Stejně populární jsou také u začátečníků, pro které je láska k jedné stopě doprovázena také strachem a obavami. Pitbike jsou malé, dosáhnete z nich pohodlně na zem, což pro mnoho jezdců znamená lepší pocit bezpečí a skvělý trénink pro jízdu na velké motorce. Obsah motoru se pohybuje od 50 do 170 ccm, svým výkonem dokážou překvapit, a hodí se do všech terénů. Příjemná je také cena, a to nejen samotné motorky, levnější než pro velké stroje jsou také na pitbike náhradní díly, když už dojde k nějaké kolizi nebo poškození. Můžete tak zkoušet jízdu do kopce, v bahnitém terénu, skoky i rychlé otočky a nemusíte mít strach o sebe ani o svou motorku.

Pitbike okouzlí naprosté začátečníky i zkušené jezdce, vhodné jsou ale i pro děti. Naučit se bezpečně ovládat jednostopé vozidlo a věřit svým schopnostem je pro milovníky motocyklů skvělý způsob, jak jezdit bezpečně.