Podléhají šperky módě?
2 mins read

Podléhají šperky módě?

Módní trendy jsou často zajímavé, někdy nehezké a většinou dlouho nevydrží. U šperků je výhoda, že mívají nadčasový design a trendy je až tak neovlivní. I když i u nich je znát vývoj.

Když móda zavelí

Že se mění módní trendy v oblečení i několikrát ročně už jsme si všichni zvykli. Návrháři se předhání v nových nápadech, které ale často čerpají z minulosti, a tak se jen málokdy objeví něco, co už tu jednou nebylo. Různé doplňky také podléhají trendům a střídáme je tak velmi často, především boty a kabelky. Kvalitní šperky jsou však nadčasové a na své eleganci nic neztrácí ani po letech, bez ohledu na to, který trend právě hýbe přehlídkovými moly.

Můžeme se setkat s různými styly, jednou byly v kurzu robustní náhrdelníky a podruhé velké kruhové náušnice. Přesto však zůstávají v popředí tradiční čisté linie a jemný design. Móda ale lehce ovlivňuje kovy a také barvy samotných šperků.

Dříve oblíbené žluté zlato je nyní v pozadí a přednost dostává bílé a růžové zlato, případně jejich kombinace. Stejné je to i s drahými kameny. V posledních letech si své místo na výsluní našel kromě diamantů i safír, rubín nebo smaragd.

Pro rok 2020 jsou v popředí perly, často v kombinaci s drahými kameny. A také kulaté a honosné tvary šperků. Přesto nic nezkazíte, pokud si na ples nebo společenskou událost vezmete elegantní náušnice bez perel. Důležité je především sladit vše jako celek.

Originální řešení

V poslední době jsou velmi oblíbené designové šperky, navržené a vyrobené přesně pro danou osobu, které nikdo jiný nemá a ani mít nikdy nebude. Jsou určeny vždy jen pro konkrétní osobu, přesně podle jejích představ. Tak aby podtrhly jedinečnost osobnosti i styl. Designové šperky jsou velmi nadčasové a vhodné pro nošení i v běžný den.

Pokud se chystáte vybírat šperk pro sebe nebo někoho blízkého, můžete se módními trendy nechat inspirovat. Vybírat bychom ale měli vždy spíše podle pocitu a celkového stylu, abychom měli jistotu, že šperk udělá radost a bude slušet.