Dá se v mixéru vařit? Ano!
3 min. čtení

Dá se v mixéru vařit? Ano!

Zná to asi naprosto každý. Spotřebičů a pomocníků máme v kuchyni mnoho, ale jen některé pravidelně používáme. Mixér se nevyplatí ani uklízet, zvlášť, když umí víc než jen mixovat.

Po ruce

Jakmile něco z linky uklidíme a zavřeme do skříňky, stojí nás příště mnoho přemlouvání to opět vyndat a používat. To je klasický příběh opuštěných spotřebičů, které časem zapomeneme používat, jednoduše proto, že se nám nechce vše vyndavat, sestavovat a pak zase rozebírat, umývat a uklízet. Oblíbené pomocníky tak necháváme na lince, abychom je měli vždy po ruce a nemuseli nikde nic hledat. Mixér patř mezi ně, bez něj už si často ani neumíme kuchyň představit. Ovoce, zeleninu, bylinky, led, ořechy, vše co potřebujeme během pár chvilek rozmixuje a pomáhá nám tak i s přípravou polévek, přesnídávek, zmrzliny, sorbetů a omáček. Když navíc umí usnadnit i vaření a ušetřit pár kousků špinavého nádobí, používat ho budeme skoro každý den.

Mixuje i vaří

Ne každý má velkou kuchyňskou linku s dostatkem prostoru a tak je ideální malý a přenosný mixér, který moc místa nezabere. Můžeme si ho ale kdykoli kamkoli přenést nebo třeba vzít na chatu na dovolenou, aby nám usnadnil přípravu jídla i tam. Multifunkční mixér Orava nejen mixuje, ale také vaří a ohřívá. Díky topnému tělesu s výkonem 900 W si můžete vše připravit studené, teplé nebo přímo uvařené. Teplota lze nastavit od 60 do 100 stupňů a přípravu jídla si tak můžete přizpůsobit podle sebe. Mixér má osm přednastavených programů pro různá jídla, polévka s kousky, krémová polévka, omáčka, vaření, smoothie, mixování, drcení ledu a funkce Pulse. Připravit zvládnete jednoduše i kojeneckou stravu, přesnídávky a ovocné pyré i kaše. Nejen na dovolené využijete možnost odloženého vaření a časovač doby přípravy. Velký displej s ovládacími tlačítky zajistí snadné ovládání a víko s pojistkou se postará o bezpečné používání. Po ukončení programu se mixér sám vypne a tak můžete přijít k hotovému jídlu bez nutnosti stát u sporáku a čekat.

Zkoušet můžete různé recepty, dezerty i kombinace chutí a to bez složitého vaření nebo zdlouhavých příprav. Chytrý pomocník zvládne spoustu práce za vás,