Spodní prádlo pro chlapce
3 mins read

Spodní prádlo pro chlapce

Móda se nevyhýbá ani mužské populaci a tak co se týká mladých chlapců, je i k tomuto tématu co říct. Mladíci a malí chlapci mají vlastně stejně jako dospělí muži tu výhodu, že spodní prádlo pro ně představuje pouze trenýrky nebo slipy, které zakrývají intimní partie. Ovšem i v tomto případě vše podléhá módě a složení materiálu.

Stejně jako veškeré dětské oblečení by i chlapecké spodní prádlo mělo být vyrobeno z přírodních vysoce kvalitních materiálů, bez syntetiky.  Dítě, které začalo chodit do předškolního zařízení a následně do školy tráví celý den nejen ve spodním prádle. Proto bychom je zakoupení měli věnovat pozornost a mělo by být přirozené, pohodlné a hypoalergení. Máme dnes možnost pořídit svému dítěti i spodní prádlo z bio bavlny. Právě bavlna nebo bambus jsou hlavními konkurenty ve výrobě spodního prádla a to nejen pro chlapce.

Malí kluci se mnohdy zhlídnou ve svém mužském vzoru, jako jsou jejich otcové nebo filmoví hrdinové, jednoduše chtějí být jako oni. Proto se výrobci spodního prádla snaží vyrobit takové prádlo, které bude pohodlné a bude vyhovovat jejich mužským partiím. Tak zvané boxerky jsou novější pánské trenýrky, které jsou stále oblíbenější už pro svou pružnost a elasticitu. Malým klukům se takové boxerky také zamlouvají a vypadají velmi stylově a dospěle.

Klasické trenýrky jsou volnější, ale v současné době nejsou mezi chlapci tolik oblíbené. Takový styl spodního prádla kluci mají rádi spíše jako prádlo na spaní, stejně jako dospělí muži. I tady se jedná o trenýrky, které jsou vyrobeny z bavlny a bambusu. Výhodou v tomto případě je, že trenýrky mohou být nejen barevné, ale i vzorované a dávají tak chlapcům možnost být styloví.

Slipy se také řadí do pánského oddělení spodního prádla a jsou oblíbené právě u malých dětí. Jsou vhodné prakticky pro každou činnost, jsou pohodlné a v současné době mají i moderní střih. Dříve tomu tak nebylo a slipy byly jen nutnou výbavou spodního prádla. Předčily je již zmíněné boxerky.

Základní požadavky na spodní prádlo jsou především kvalitní přírodní materiály šetrné k pokožce, pohodlný střih, kvalitní přizpůsobení produktu a samozřejmě také vhodná velikost. Měkké materiály šetrné právě k dětskému tělíčku dokonale absorbují vlhkost a nedráždí pokožku. Bavlněné vlákno v kombinaci s nízkým obsahem lycry je odolnější a dokonale udržuje tvar.