Poprvé do školy aneb výbava budoucího prvňáčka
3 min. čtení

Poprvé do školy aneb výbava budoucího prvňáčka

První školní den je velkou událostí nejen pro vašeho potomka, ale také pro vás jako jeho rodiče. Na vás totiž leží tíha zodpovědnosti, aby všechno klaplo tak, jak má a váš školáček měl ve svůj velký den D vše, co bude potřebovat. Jaké vybavení by mu rozhodně nemělo chybět?

 

Batoh – základ všeho

Pořízení výbavy budoucí prvňáčka nepatří zrovna mezi nejlevnější záležitosti, přesto jsou věci, na kterých byste šetřit rozhodně neměli. Tím nejdůležitějším je pochopitelně školní batoh. Vybrat ten správný ovšem není nic jednoduchého, a to navzdory tomu, že sortiment je dnes víc než široký. Rozhodně ho ale nekupujte jenom proto, že je na něm vyobrazena oblíbená postavička vašeho potomka. Školní batoh pro prvňáčky totiž musí splňovat celou řadu jiných, mnohem důležitějších kritérií s ohledem na bezpečnost a zdraví vaší ratolesti. Batoh musí mít dostatek reflexních prvků, díky nimž bude váš potomek dobře viděn na velkou vzdálenost, z každého úhlu a za každého počasí. Neměl by být příliš velký ani těžký, aby netrpěla jeho záda, ale zároveň by měl unést dost věcí. Veškerý náklad musí být správně rozložen a prakticky rozdělen. Důležitým parametrem je také příjemné nošení, což zajistí široké ramenní, hrudní a pánevní popruhy, které maximálně odlehčí oblasti krční a bederní páteře.

 

Další nezbytné pomůcky

Školní batohy však tvoří teprve první položkou z poměrně dlouhého seznamu věcí, bez kterých se budoucí školáček neobejde. Zapomenout nesmíme ani na přehledný penál s psacími potřebami, gumou, ořezávátkem, nůžkami a pravítkem, chybět nesmí ani desky a boxy na všechny sešity a učebnice. Aby v průběhu vyučování nestrádal váš potomek hlady ani žízní, přibalte mu ještě krabičku se svačinou a láhev s pitím. Zvlášť bude potřeba vybírat pomůcky do výtvarné výchovy či tělocviku. Další výbava se liší školu od školy, proto s jejím pořizováním vyčkejte až podle toho, co se dozvíte první den. Pokud jde o design jednotlivých věcí, pak dovolte budoucímu žáčkovi, ať si zvolí sám, co se mu líbí. Vytoužené věci mu totiž usnadní cestu do nového světa, který pro něj tímto dnem začíná.