Postavte dětem na zahradě vlastní hřiště
3 mins read

Postavte dětem na zahradě vlastní hřiště

Jaro nevyláká z domovů jen dospělé kvůli povinnostem a úklidu, ale především děti. Ty si chtějí užít sluníčka a proběhnout se po zahradě, často ale při hře zapomenou na čerstvě založené záhony nebo zasazené stromky. A tak je dobré oddělit prostor pro hru od toho užitného a dětem pořídit jejich hřiště.

Výhoda vlastního hřistě je, že budete mít děti na své zahradě pod dozorem a zároveň budou na čerstvém vzduchu využívat svoji fantazii. Každá prolézačka se může v dětských představách stát překážkou při dobývání hradu, hledání pirátského pokladu nebo vysvobození princezny od zlého draka. Často se navíc do hry zapojí i děti od sousedů a tak je na hřišti rušno, ale zároveň si děti zlepšují svou fyzičku přirozeným způsobem. Nemusíte hned stavět hřiště o velikosti fotbalového stadionu, dětem stačí základní prolézačky a třeba i skluzavka, ale pokud se vám chce, sestavte jim třeba tři dohromady. Při výběru hřiště pro vaše děti dejte pozor především na kvalitu materiálu i zpracování. Opravdu bezpečné a kvalitní sestavy najdete na www.vladeko.cz s certifikací a vysokou odolností proti venkovním vlivům. Dřevěná konstrukce odolá sněhu, mrazům i větru díky tlakové impregnaci a skluzavky jsou vyrobeny z odolného plastu. Vydrží všechno, i když si vaše děti v lednu vzpomenou, že chtějí ledovou skluzavku nebo navštívit domek Mrazíka.

Všechny jednotlivé moduly a sestavy jdou kombinovat, a tak můžete postavit domeček se skluzavkou a žebříkem ze základní sestavy, nebo opravdu velkorysé hřiště s lezeckou stěnou a houpačkami. K montáži je připraveno vše, včetně spojovacího materiálu. Ti nejmenší si asi více než prolézačky užijí klasické pískoviště. Stavět si bábovičky a zase je ničit a zase stavět je na písku nejlepší. Na výběr jsou různé druhy i velikosti, se stříškou nebo bez, s integrovanou lavičkou pro unavené rodiče. Tady bude výběr spíše na vás, budoucího uživatele bude spíše zajímat to, co je uvnitř, než jak to vypadá zvenku. Ale radost budete mít určitě všichni.