I vaše nohy si zaslouží péči
3 min. čtení

I vaše nohy si zaslouží péči

Celý den nás nosí, uděláme s nimi takřka tisíce kroků a přesto na ně často zapomínáme. Péče o nohy a chodidla by měla být stejně pravidelná, jako večerní odlíčení či používání krému na obličej.

Nejčastěji řešíme oteklé a taktéž unavené nohy nebo rozpraskanou kůži. Pedikúra pomůže odstranit již zatvrdlou kůži, ale kdo z nás chodí častěji než jednou za měsíc? O péči v mezičase se musíme postarat sami, a dopřát tak svým nohám zklidnění i celkovou výživu. Po celém dni na nohou, a u žen navíc často na vysokých podpatcích, máme často nohy unavené, těžké a následně oteklé. První pomoc je samozřejmě posadit se a dát si nohy nahoru, ale k lepší regeneraci a úlevě pomůže chladivý kaštanový gel na nohy. Intenzivně hydratuje, rychle poskytne pocit zklidnění a relaxace, zlepšuje krevní oběh a zabraňuje celkovému podráždění. Výtažky z kaštanu působí protizánětlivě, mírní otoky a mají pozitivní vliv na vaše cévní stěny, které zpevňuje a zvyšuje jejich pružnost. Pocit úlevy a ochlazení ucítíme prakticky okamžitě po aplikaci a naše nohy si opravdu odpočinou.

Abychom měli své nožky stále jako ze salónu, bez popraskání, tvrdé kůže, otlaků a dalších problémů, musíme pravidelně používat vyživující krém na nohy. Ten zajistí nejen hydrataci a regeneraci pokožky na nohou, ale také ochranu proti prasklinám a v neposlední řadě ztvrdnutí kůže. Kůže na chodidlech je přirozeně sušší a při každodenní zátěži je potřeba se o ni také správně starat. Ztvrdlou kůži můžeme změkčit koupelí a obrousit pemzou a následně namazat krémem nejen v oblasti chodidel, ale až ke kotníkům.

Pravidelná péče pomáhá vyhnout se popraskání kůže a samozřejmě i nepříjemným plísním či nadměrnému pocení. Pokud už k popraskání kůže přece jen došlo, nasaďte v péči vyšší kalibr. Krém na popraskaná chodidla od společnosti ziaja.cz viditelně vyhlazuje a vyživuje pokožku a zabraňuje dalšímu poškození paty a vašich chodidel. A pokud chcete své nožičky ušetřit od případného běhání po drogeriích a obchodech, využijte pohodlné nakupování online na www.ruzova10.cz, kde si nakoupíte jednoduše přes internet, balíček vám doručí až do vašich rukou a vy můžete ušetřený čas věnovat třeba relaxaci u lepší kávy. To nejlepší, co můžete pro své nohy udělat, je naučit se o ně každý den pravidelně pečovat. Přidejte do svého večerního rituálu k odlíčení, vyčištění pleti, použití tělového mléka a pleťových krémů také nějakou minutku navíc pro své nohy, určitě to ocení.