Proč chtít originální šperk?
2 min. čtení

Proč chtít originální šperk?

V mnoha rodinách se z generace na generaci předává šperk, který má za sebou už bohatou historii a přesto je stále krásný a elegantní. To je kouzlo nadčasových šperků.

Rodinný šperk

Snad odjakživa se lidé chtěli zdobit a odlišovat. Už v pravěku si tak lidé vyráběli primitivní šperky, většinou jen zavěšené kamínky nebo kosti, později i drobné korálky. Ty nejstarší nalezené jsou staré přes padesát tisíc let a považují se za první šperky. Když si pak lidé uměli zhotovit drobné nástroje, přidali k materiálům pro své ozdoby také dřevo a hlínu a k jejich zdobení používali lastury a perleť. Primitivní šperky připomínaly spíše amulety, než dnešní jemné a elegantní šperky, ale i jejich zpracování se vyvíjelo. Kolem roku 2700 před naším letopočtem si lidé osvojili také zpracování kovu a šperky se začaly vyrábět z něj. Touha odlišit se je tak v lidech zakořeněná a i proto mají šperky na míru takový úspěch i dnes. Mít něco, co nikdo nemá a nebát se, že potkám někoho s něčím podobným nebo stejným.

Nadčasová krása

Můžeme jít a koupit si bižuterii nebo sériově vyráběné šperky, ale pak přijdeme o onen punc jedinečnosti. Designové šperky jsou stále populárnější, protože jsou originální. Jsou to šperky, které budeme nosit s láskou, mít k nim vztah a někdy třeba je předáme další generaci v rodině. Každý šperk je jiný, výroba šperků na míru tak začíná u konzultace a návrhu. Možná máte jasnou představu o tom svém, vysněném šperku a možná stále tápete. V obou případech je rozumné poradit se s odborníkem, nechat si navrhnout různé možnosti zpracování i kombinaci materiálů. Pomůže vám vybrat drahé kameny i kov a především vás pozná jako osobnost. Autorské šperky by totiž měly být nejen jedinečné vzhledem, ale také bude plnit své poslání.

Originální šperk bude dokonale doplňovat vaši osobnost i životní styl a vytvoříte si k němu vztah. Okolí bude obdivovat jeho krásu a vy jeho příběh i vzpomínky, které spolu budete získávat.