Propijte se s matcha tea ke štíhlé postavě

0

Čaj matcha, který je využíván při pověstných japonských čajových rituálech, je lidmi západního světa vnímán jako velmi efektivní prostředek pro hubnutí. Mohou za to látky v něm obsažené, které urychlují metabolismu, ale pozor i srdeční tep.

Matcha dodá vašemu tělu energii na cvičení i hubnutí

Díky obsahu jistého druhu kofeinu je čaj matcha doporučován jako velice efektivní prostředek podporující hubnutí. To je způsobeno zejména obsahem látky zvané teofylin, která má na svědomí urychlování metabolismu, které je ale spojené s intenzivním zahříváním organismu a zvyšováním srdečního tepu. Buďte tedy opatrní, a jestliže nejste na matcha tea zvyklí, začněte s jeho konzumací pozvolna. Účinky konzumace čaje matcha vedou ke zrychlení metabolismu a rychlejšímu odbourávání tuků, které je pro mnohé důvodem k jeho pravidelné konzumaci. Kromě toho vám prášek z matchy dodá energii, takže budete schopni déle cvičit a tvarovat své svaly do přijatelných forem. Přestože to tak na první pohled možná nevypadá, není matcha zázračným prostředkem na hubnutí. I přes její vynikající účinky budete muset pro snížení své hmotnosti upravit jídelníček a přidat do svého denního režimu pohyb.

Matcha pomůže kromě hubnutí i s detoxikací

Matcha tea je opravdu jedinečným zdrojem antioxidantů, díky kterým jeho konzumace vyčistí váš organismus od těžkých kovů a volných radikálů a umožní mu lépe fungovat. Antioxidanty v matche najdeme jako polyfenoly či flavonoidy pomáhající bránit tělo před negativním vlivem okolního prostředí. Díky eliminaci volných radikálů jsou antioxidanty samozřejmě také účinnou látkou snižující dopad nepříznivých vlivů stárnutí.

Dodejte svému vyhladovělému tělu gejzír živin

Kromě výše zmíněných látek je v matche obsažena i celá řada dalších vitamínů, minerálů a pro tělo důležitých živin. Jde zejména vitamíny řady A pozitivně ovlivňující kosti, zuby a oči, skupiny C posilující imunitní systém a skupiny E chránící buňky před oxidativním stresem. Díky vysokému obsahu chlorofylu pomáhá matcha také snižovat hladinu cukru v krvi a to mnohem efektivněji než některé bylinky, které si můžete doma vypěstovat, jako například kořen pampelišky či sladký jetel.