Pronájem dodávky
5 mins read

Pronájem dodávky

Poptávka po pronájmu dodávky či jiného auta stále roste. Můžeme říci, že autopůjčoven je jako hub po dešti a konkurence je v tomhle směru veliká. Ale vzhledem k tomu, že je právě poptávka dost veliká, obchody vzkvétají, ceny jsou příznivé a jde o spolehlivé řešení v případě, že nám auto vypoví službu.

 

Jak můžeme využít půjčenou dodávku

Jistě máme každý ve své rodině alespoň jedno vozidlo, které ovšem slouží jako osobní. Pokud se ale naskytne příležitost a my se budeme stěhovat do jiného města, nebo budeme chtít přestěhovat babičku či svou malou kancelář, budeme potřebovat dodávku. V takovém případě se můžeme obrátit na své přátele, ale i v případě, že ani oni nemají potřebně veliký vůz, nemusíme propadat panice. Jako vhodné a spolehlivé řešení se nabízí půjčení dodávky ve spolehlivé autopůjčovně. Takové vozy můžeme využít i pro účely převozu nákladu, materiálu, zboží nebo také osob. Navíc lze pronájem takových vozů sjednat jako krátkodobý pronájem, ale můžeme mít dodávku pronajatou i na delší dobu.

 

Užitková dodávka

Jak už bylo řečeno, můžeme si půjčit dodávku k převozu jakéhokoliv nákladu. Dodávky jsou dostatečně prostorné, v různých velikostech, takže nemusíme mít obavu, že se nám zboží nebo náklad do auta nevejde. Autopůjčovna nabízejí ale také dodávky, jako chladírenské vozy, takže i převoz zboží, podléhající zkáze je v tomhle směru možný. Užitkové dodávky mají také jednu velkou výhodu a to například v porovnání s přívěsným vozíkem. Mají totiž střechu, takže dokonale chrání náklad před deštěm, sněhem nebo větrem. Mnohé autopůjčovny nabízejí také obalový materiál pro bezpečný převoz nákladu, aby nedošlo k poškození. Musíme samozřejmě také dbát na bezpečnost jízdy, takže upevnit náklad je nutné.

 

Osobní dodávka

Další kategorií pronájmu dodávek jsou dodávky osobní, které jsou určeny k převozu osob. Využívají je zejména firmy pro převoz svých zaměstnanců na školení nebo i do zaměstnání. Tuto službu ale využívají i soukromé osoby za účelem přepravy lidí na oslavu, svatbu, dovolenou, letiště aj. Tyto dodávky jsou většinou 8 místné, mají dostatek místa pro nohy, takže se nemusíme obávat, že budeme jako sardinky, dále mají i dostatečně velký zavazadlový prostor a jsou celkově komfortně vybavené.

 

Obytná dodávka

Třetí kategorií jsou obytné dodávky, které získávají čím dál více svých příznivců. V zahraničí nejsou tyto vozy ničím výjimečným a lidé si dovolenou v obytné dodávce doslova užívají. Nejsou totiž vázáni na čas, mají své soukromí, po ruce mají vše, co na cestách potřebují a užívají si to plnými doušky. Navíc jde o úplně jiný pohled na dovolenou, než na jaký jsme zvyklí. Dodávky jsou komfortně vybavené a můžeme s klidem říci, že jde prakticky o takový hotel na kolech.

Na co si dát pozor

Autopůjčoven je mnoho. Je jen na nás, abychom si mezi nimi vybrali tu, která nám bude vyhovovat nejvíce, která nám nabídne své služby co nejlepší a která bude splňovat naše požadavky i co se týká komfortu  ceny pronájmu. Měli bychom srovnávat, hledat a sepisovat si poznámky, které nám ve výběru pomohou v rozhodování. Určitě bychom si měli dodávku fyzicky zkontrolovat. Můžeme si ji také nafotit pro případ, že by nám posléze při vrácení nikdo nechtěl uvěřit, že ta prasklina na zadním skle již byla před podpisem smlouvy. A hlavně, nemusíme hned letět do první autopůjčovny, která má velkou reklamu na tom velkém plakátě. Ne vždy je ta nejlevnější nabídka tou nejlepší.