Rady a tipy, jak mít mladistvý a svěží šatník
4 mins read

Rady a tipy, jak mít mladistvý a svěží šatník

Oblečení o vás vypovídá víc, než si myslíte. Je na čase uspořádat šatník tak, abyste se cítili dobře a mohli jednoduše a rychle kombinovat oblečení do práce, na sport a také do města nebo na večeři s přáteli. Sestavte svůj šatník tak, abyste působili svěže a mladistvě.

 

Jak začít

Před změnou šatníku i nákupem nového spodního prádla musí vždy předcházet vyhození starých kousků oblečení. Radikální proměna obsahu vaší šatní skříně vždy vyžaduje přesný plán. Klidně si vezměte papír a sepište si, jaké oblečení potřebujete, ať už se jedná o předepsané pracovní oblečení, oblečení pro volný čas nebo oblečení na společenské události, na doma, na sport a také do klubu nebo na párty. Do svého soupisu uveďte také, jakých kvalitních kousků se rozhodně nechcete zbavit. Pozornost věnujte padnoucímu spodnímu prádlu a v neposlední řadě také doplňkům.

 

Najděte svůj styl

Dalším krokem, jak osvěžit šatník je vymezit si svůj nový styl. Můžete nosit hippie oblečení, retro kousky, romantické outfity nebo třeba kombinovat více stylů. Snažte se najít jeden styl, který bude váš, který vás bude vystihovat a podle něj si zařiďte svůj šatník. Chcete být sportovní a hravá, sexy a vášnivá nebo raději elegantní? Když budete vědět, jaký je váš styl, tak se vám bude lépe nakupovat oblečení, dámské spodní prádlo, ale také obuv. Na základě svého stylu oblékání pak můžete vnést do šatníku osobitost a originalitu.

 

Jděte na nákupy

Protřiďte oblečení a toho, co jste na sebe rok neoblékly se zbavte. Rozdejte ho, dejte na charitu, přešijte nebo vyhoďte. A prostor, který vám v šatníku vznikl, můžete zaplnit novými kousky.

 

Jak roztřídit oblečení

Pro přehlednost a jednoduché oblékání oblečení roztřiďte podle typu. Rozlište trička, sukně, svetry, kalhoty, sukně i šaty. Neváhejte si udělat pořádek také ve spodním prádle, kterému můžete věnovat celou jednu zásuvku. Oblečení, ale také dámské spodní prádlo či pánské trenýrky či boxerky můžete roztřídit podle barev nebo podle častosti jejich využívání. Pokud se jedná o oblečení na doma nebo na ven, tak ho oddělte od toho, co nosíte do práce nebo do města. Stejný pořádek udělejte mezi kabelkami, doplňky a obuví.

 

Úklid nemusí být nuda

Při úklidu šatníku se nebojte, že by se jednalo o nudnou a otravnou práci. Pozvěte si pár kamarádek a udělejte si módní mejdan. Vyzkoušejte si oblečení, udělejte módní přehlídku a vyřaďte společně to, co vyšlo z módy nebo to, co už nenosíte. Pokud máte ve skříni oblečení, které má na sobě ještě visačku a vy jej nenosíte, tak ho můžete kamarádce darovat nebo třeba prodat. Při takovém holčičím setkání se můžete inspirovat také katalogy a internetem nebo filmy a společně pak vybrat takové kousky oblečení, které vám padnou a budete v nich vypadat mladistvě a svěže.