Repasované počítače – za málo peněz hodně muziky
2 min. čtení

Repasované počítače – za málo peněz hodně muziky

Touží vaše dítka po výkonném herním počítači, ale kvůli omezenému rozpočtu jim ho nemůžete dopřát? Žádné strachy, máme pro vás řešení! Díky repasovaným počítačům můžete splnit přání svým ratolestem, aniž by vás to zruinovalo.

 

Na co se zaměřit při výběru PC?

Nejdůležitějším kritériem pro výběr PC je jeho výkon. Než si zařízení pořídíte, je potřeba popřemýšlet nad tím, k čemu všemu bude sloužit. Každé herní PC by mělo disponovat dostatečným výkonem, abyste pak nebyli zklamáni, až zjistíte, že vaši oblíbenou hru nelze spustit. Samozřejmě záleží také na tom, jaký druh her máte vy nebo vaše děti v plánu hrát. Na obyčejné karty typu Solitaire asi nebudete potřebovat příliš výkonný stroj. V dnešní době jsou ale PC hry již natolik propracované, že vyžadují kromě výkonného procesoru i kvalitní grafickou kartu. Abyste se zorientovali v parametrech, které by váš budoucí počítač měl mít, vyhledejte si nejprve na internetu informace o tom, jaké nároky na výkon budou mít hry, jež máte v plánu do PC instalovat. Na základě zjištěných informací pak můžete zahájit výběr vašeho nového přístroje.

 

Nové vs. repasované

Jestliže už máte přehled o tom, jaké parametry by měl váš přístroj splňovat, je na čase začít hledat kousky za nejvýhodnější cenu. Repasované PC může být vhodným řešením pro spotřebitele, kteří nemají na rozhazování. A v čem spočívá tajemství jejich nízké ceny? Především v tom, že daný počítač byl již dříve používán. Není to však to samé, jako když si v bazaru koupíte ojeté kolo! Takový počítač projde rukama odborníků, kteří z něj výměnou některých komponentů vytvoří nový kousek. Levné herní PC tedy nemusí mít nutně slabý výkon. V tomto případě nízká cena nereflektuje nízkou kvalitu, ale pouze fakt, že byl počítač po jeho předchozím užívání rozebrán, prohlídnut, vyčištěn, případně opraven.