Řídit Jeep chtějí kluci i holky
3 mins read

Řídit Jeep chtějí kluci i holky

Kdo si hraje, nezlobí. Na světě se patrně nenajde jeden jediný člověk, který by toto rčení dokázal zpochybnit nebo zneplatnit.Zkušený rodič dobře ví, že není na světě nic nepříjemnějšího, než znuděné dítě, které fňuká, kňourá a neumí se zabavit.

Volný čas dělí dospělé a děti na dva nesmiřitelné tábory. Dospělí si rádi polenoší a odpočinou, děti ale jejich nadšení z nicnedělání pranic nesdílí a jediné, co je zajímá, je, jak se rychle zapojit do nějaké aktivity. Některé děti si vystačí z vlastní fantazií, jiné preferují pohyb, většina ale sáhne po osvědčené metodě hry. S dobrou hračkou si dítě vystačí i celé hodiny.

Ano, v některých domácnostech to sice chvílemi může vypadat, jako v hračkářství, efekt spokojeného dítěte je ale zaručený. Potřeba hrát si je dlouhodobá. Rodí se spolu s miminkem a nepřestává fungovat ani po desátém roce života. Styl hry a pomůcky k ní určené se sice mění, radost a uspokojení ani po letech nekončí.

 

Dobrá hračka se vyplatí

Výběr vhodné hračky podléhá mnoha kritériím. Je vhodné reflektovat na zájmy dítěte, stejně jako držet krok s módními mechanismy. Chybu ve volbě nelze obecně udělat s unisex hračkami, k nimž v dnešní době patří dětské elektrické autíčko Jeep. Již malí kluci i děvčátka sní o tom, že jednou usednou za volant a stanou se řidiči. Sen o kdysi dospěláckém řízení se dnes může lehce proměnit v hmatatelné vrčení, troubení, brzdění a jinak naprosto pohodlnou jízdu.

Elektrický dvousedadlový Jeep je poháněn baterií, uvnitř vozidla se nachází osvětlená přístrojová deska s rádiem, startér, pedály a dokonce i bezpečnostní pásy. Reprezentativní vůz, který má nádherný design, jezdí skrze dva motory o síle 75W a je ho možné řídit i dálkovým ovládáním. Nemůže se tak stát, že by dítě nezvládlo manuální řízení a díky chvilkové nešikovnosti se vybouralo.

Jeep se stane skvělým pomocníkem při procházkách, na výletech nebo na hřišti. Přestože je normativně určen pro děti starší třech let, pod dohledem dospělého v něm může zažít spoustu legrace i mladší dítě. Po osmihodinové době nabití vydrží až dvě hodiny nepřetržité jízdy a uveze až třicet kilo v součtu řidiče i spolujezdce.