Šaty patří do skříně!
3 min. čtení

Šaty patří do skříně!

To, že šaty patří do skříně, ví snad každý. Hromádky s oblečením povalující se po zemi nejsou moc praktické ani estetické. Šatní skříň je tak více než luxusem nezbytností.

To, že se bez šatní skříně neobejdete, zjistíte až poté, co si ji pořídíte. Ona totiž je schopna pojmout ohromné množství věcí. Její další funkce je ryze ochranná. Oděvy jsou v šatní skříni ochráněné před prachem i hmyzem včetně molů, jež si rádi smlsnou nejenom na vašich svetřících. A na základě jakých parametrů vybrat správný model?

 

Kam se šatní skříní?

Co se umístění šatní skříně týče, nabízí se ložnice nebo šatna, popřípadě předsíň. Disponujete-li velkou šatnou, nabízí se umístění do ní stejně jako do dostatečně prostorné ložnice. V obou případech se snažte o to, aby svou velikostí, materiálem i dezénem ladila se zbytkem vybavení vámi zvolené místnosti.

 

Zaměřeno na vnitřní vybavení

Šatní skříň však nevybírejte jen podle vzhledu, byť uznáváme, že takové bílé šatní skříně jsou velkým lákadlem. Svou pozornost byste měli zaměřit i na další parametry, jako je například vnitřní vybavení. Vaše skříň by tak měla disponovat ramínkem na šaty a patřičným množstvím šuplíčků a polic s náležitými rozestupy. Uvědomte si, co všechno vaše nová skříň bude muset pojmout a zda veškeré vaše nezbytnosti včetně kabelek, pásků a kloboučků budou mít své místo.

 

Pozor na stabilitu!

Dalším prvkem, na nějž byste se měli zaměřit, je stabilita skříně, která bývá kamenem úrazu obzvláště vysokých úložných prostor. Čím vyšší model totiž zvolíte, tím více oblečení samozřejmě pojme, ale tím také stabilnější musí být. Skříň sahající až ke stropu například musí být bezpečně upevněná ke stěně.

 

Šatní skříň s posuvnými dveřmi, nebo se zrcadlem?

Mezi zákazníky jsou jednoznačně nejoblíbenější šatní skříně s posuvnými dveřmi, které obzvláště v malých prostorách šetří místem. Malou ložnici pak mohou opticky zvětšit šatní skříně se zrcadlem. Některým jedincům však velká zrcadla mohou způsobovat potíže se spánkem. Ať již zvolíte kterýkoliv model, předem se ujistěte, že veškerá uchycení a pojezdové systémy dobře fungují a nezadrhávají se. Dvířka by se měla snadno otevírat a šuplíky lehce vysouvat. Jedině tak vám vaše nová skříň bude dlouho a dobře sloužit.