I malá kuchyně může být krásná a funkční

Především majitelé bytu v panelovém domě se potýkají s problematikou omezených prostor. Ta se samozřejmě netýká pouze kuchyně, ale i dalších místností v bytě, my se však pro tentokrát zaměříme na malé kuchyně. Dobrou zprávou je, že i na omezeném prostoru může vzniknout vzhledově krásná kuchyně s dostatečnými úložnými prostory a nemalou pracovní plochou.

 

Využijte každý centimetr

Při zařizování malé kuchyně musíte mít neustále na paměti, že je třeba danou plochu maximálně využít. Ne však ledajak, nýbrž tak, aby byla plně funkční a zároveň praktická. Ptáte se jak toho dosáhnout? Nechte si do kuchyně udělat nábytek na míru. Získáte tak dostatek úložných prostor i místo pro stolování. Potravinové skříně i skříňky nad linkou by měly sahat až ke stropu, abyste získali co nejvíce místa na ukládání potravin a kuchyňských pomůcek. Pokud máte kuchyni do L, umístěte do rohu rohovou skříňku, která bude dobře přístupná. I v malé kuchyni se nemusíte cítit stísněně. Velmi tomu pomůžou dobře zvolené barvy. Menší kuchyni v paneláku budou slušet světlé barvy, které dokážou místnost opticky zvětšit a prosvětlit. Přednost dejte rozhodně jednoduchému a čistému designu bez zbytečných příkras.

 

Vestavné spotřebiče jsou nutností

Výrobci domácích spotřebičů naštěstí myslí už i na obyvatele menších panelových bytů a vyrábějí vestavné domácí spotřebiče určené do malých kuchyní. Malá kuchyňská linka se bez nich neobejde. Jen tak totiž můžete mít v kuchyni myčku, lednici, troubu a zároveň stále dostatek místa pro ukládání dalších kuchyňských pomůcek a samozřejmě také jídla. Prostor nad linkou nenechte ležet ladem, nýbrž na něj připevněte magnety, lišty či háčky, na které zavěsíte pomůcky, jež potřebujete mít stále po ruce. Kuchyně na zakázku může být zkrátka moderní i kvalitní, krásná i praktická, pokud její realizaci svěříte ověřené firmě. Brněnská firma Gabon je v tomto ohledu se svými dlouholetými zkušenostmi skvělou volbou.