Školní batoh: Myslete na zdravý vývoj vašeho dítěte
2 mins read

Školní batoh: Myslete na zdravý vývoj vašeho dítěte

V posledních letech můžeme stále více sledovat obrat značné části české populace ke zdravému životnímu stylu. Projevuje se to mj. v tom, že spousta dříve zarytých nesportovců a gaučových povalečů začala holdovat zdravému pohybu. Ke zdravému životnímu stylu patří ovšem nejen pohyb a sport, ale také používání zdravotně nezávadných materiálů a kvalitního zboží.

Stejně, jako si dospělý člověk potrpí na kvalitní matraci, boty nebo kancelářskou židli, měl by myslet také na zdravý fyzický vývoj svých ratolestí. Pro ty jsou totiž zdravé pohybové návyky a správné držení těla v důsledku růstu ještě důležitější. Jednou z možností, jak k tomu přispět, je volba kvalitního značkového školního batohu.

Dospělí často nechávají svým dětem značnou volnost a nechávají je oblékat se podle toho, co je právě trendy na Instagramu nebo v čem chodí jejich vrstevníci a vzory. Co se týká barvy nebo motivu na školním batohu, proč ne, nicméně ve volbě materiálů a zpracování by si měli rodiče vždy nechat poslední slovo a rozhodnout o tom, co je pro jejich děti nejlepší. Otrhané džínové batohy visící ke stehnům nebo vaky sešité z kusu pytloviny bez jakékoli bederní opory to totiž rozhodně nejsou…

Kvalitní batoh do školy, který může mít dítě na zádech i několik desítek minut denně, by rozhodně měl splňovat alespoň základní parametry. Dokonalý ergonomický zádový systém odlehčující zátěž, systém pro utažení obsahu k zádům, systém ventilace zad nebo třeba reflexní prvky jsou základní výbavou, kterou by každý kvalitní batoh do školy měl mít.

Kvalita systému a zpracování naštěstí již dnes neznamená, že batoh bude vyroben v tmavé barvě a bude připomínat spíše rehabilitační pomůcku. Například školní batohy Beckmann totiž vedle výše zmíněných vlastností podložených řadou certifikací a osvědčení disponují také celou řadou motivů a vzorů, z nichž si vybere každý moderně smýšlející prvňáček, ale také teenager nebo mladý člověk na prahu dospělosti.