Školní potřeby pořídíte nejvýhodněji po začátku školního roku
3 min. čtení

Školní potřeby pořídíte nejvýhodněji po začátku školního roku

Obchodníci tradičně zahajují masivní kampaně na nákup školních potřeb už v průběhu letních prázdnin. Podle statistik se ale nejvíce rodičů chystá obstarat školní pomůcky až po začátku školního roku. A je to logické – až na základě konkrétních seznamů ze škol vyrážejí rodiče s dětmi brouzdat mezi regály a teprve plní nákupní košíky. Pokud chcete ušetřit a nakoupit výhodně, vydejte se na nákup právě nyní. Nejen první den školy, ale také první dva týdny po prvním zvonění nastává ten správný čas.

Nechat nákupy školních potřeb na poslední chvíli má své opodstatněné důvody. Když vyčkáte do začátku školního roku, budete moci v klidu porovnat nabídky různých obchodů a nenakoupíte žádné předražené zbytečnosti pod vlivem všudypřítomné reklamní masáže. Stres v nákupní horečce nebývá ten nejlepší rádce, proto se inspirujte našimi tipy, jak ušetřit při pořizování školní výbavy.

Nákupy na internetu

Při pořizování sešitů, psacích a výtvarných potřeb, penálů a jiné výbavy se už nemusíte spoléhat na nabídku kamenných prodejen. Dnes už existují specializované e-shopy se stejně bohatým sortimentem jako kamenné obchody, zato zpravidla s mnohem nižší cenou. Vyplatí se sledovat jejich nabídku, zvlášť možnosti nakoupit větší balení za výhodnější cenu nebo rovnou celé výhodné balíčky. Nejvíce se to vyplatí u spotřebního zboží jako sešity, obaly a sady na kreslení, rýsování a psaní. Samostatnou záložku Pro školáky a studenty si přichystal i e-shop s kreativními a výtvarnými potřebami Koralky-dekorace.cz, který založila Lenka Pachmanová.

Použijte fantazii a ušetřete

„Ne vždy se vyplatí orientovat jen podle ceny. Například u školní tašky, která by měla dlouho vydržet a nezpůsobit dítěti žádnou zdravotní újmu. U ostatních položek můžete zapojit i vlastní kreativitu. Při správné údržbě vydrží některé pomůcky ve slušném stavu dlouhá školní léta. Naučte své ratolesti s nimi zacházet a dávat na ně pozor. Oblečení pravidelně perte, mírně ošuntělý penál omyjte, vyčistěte a v rámci tvůrčího vyžití ho třeba dozdobte DIY prvky. Využít k tomu můžete obrázky, fotky, nálepky, nášivky, fixy na textil a různé aplikace jako korálky, záplaty z jiných látek a tak podobně. Alespoň se tak vaše dítě bude moci pochlubit originálním kouskem, který nebude mít na školních lavicích obdoby,“ radí Lenka Pachmanová z tvůrčí platformy Idea Creative. Kromě e-shopu provozuje ještě tři kamenné obchody v Plzni, Berouně a Kladně.

Součástí kreativní platformy Idea Creative je i blog se spoustou tvůrčích nápadů a návodů na nejrůznější výrobky, které vašim dětem zaměstnají ruce a pomohou jim rozvíjet kreativní schopnosti i osobnost.