Při výběru dětského spodního prádla především hleďte na materiál!
3 min. čtení

Při výběru dětského spodního prádla především hleďte na materiál!

Děti, jak je známo, rychle rostou. Investice do drahého spodního prádla je tak víceméně zbytečná. Víme, kde dětské spodní prádlo nenabourá váš rodinný rozpočet. Aniž byste byli nuceni slevovat ze svých nároků na kvalitu!

Dětské oblečení v podstatě je spotřební zboží. Jakmile z něj děcko odroste, je zapotřebí mu pořídit nové. A tento kolotoč skončí prakticky až v okamžiku ukončení jeho růstu. Do té doby si investici do dětského oblečení zaneste do svých pravidelných výdajů.

Zaměřeno na velikost

Hlavními parametrem při výběru dětského oblečení jsou jeho materiál a velikost. Dětské oblečení dítěti samozřejmě musí padnout – nesmí mu být veliké, ani malé, ale tak akorát. Uvědomte si však, že velikosti nejsou ve všech zemích stejné. Při nákupu v e-shopech se při výběru proto zaměřte i na případné velikostní tabulky, které renomovaní výrobci a dodavatelé zveřejňují na svých webových stránkách. Na e-shopu moda-pradlo.cz je například najdete v sekci pro zákazníky v pravém dolním rohu hlavní stránky. Bez přesné velikosti svého dítěte se neobejdete ani při nákupech v kamenných obchodech, v nichž většinou nebývá možnost si spodní prádlo vyzkoušet.

Cena nemusí určovat kvalitu

Jinými slovy nehleďte jen na cenu. Uvědomte si, že u velmi drahých produktů nemalé procento z ceny tvoří značka a její logo. Spolu se značkou tedy svou pozornost směřujte na složení materiálu jako takového. V případě dětského spodního prádla zaměřte svou pozornost na přírodní savé materiály dobře odvádějící pot. Ideální je kombinace bavlny s elastanem, na kterou ostatně sázejí i velmi renomovaní výrobci. Na již zmíněném e-shopu moda-pradlo.cz například najdete kvalitní bavlněná dětská trička v cenách okolo sta korun.

Pozor na barvy a potisky

Na pozoru buďte před potisky i výraznými barvami. Pokud prádlo či jakékoliv jiné dětské oblečení zbarví jiné oblečení nebo začne při praní barvu „pouštět“, okamžitě se ho zbavte. Takovéto nekvalitní barvy mohou dětské pokožce hodně uškodit. Co se střihu týče, chlapcům lze jen doporučit volné trenýrky umožňující fyziologickou polohu pohlavních orgánů a dívkám spodní kalhotky s vysokým lemem, které zase dobře chrání ledviny. Ty momentálně na již zmíněném e-shopu moda-pradlo. cz pořídíte za 83 korun! Tak neváhejte!