V kondici i během podzimu? Stačí se přestat vymlouvat!
3 mins read

V kondici i během podzimu? Stačí se přestat vymlouvat!

S příchodem podzimu většina z nás bojuje se špatnou náladou, s únavou a taky s leností. Nic se nám nechce a nejraději bychom celý den proleželi v posteli a utápěli se v podzimní depresi. Přitom právě kvůli tomu bychom měli zůstat aktivní. Při pohybu se totiž v těle uvolňují hormony štěstí, které nedají chmurným myšlenkám šanci. Do kterých sportů se na podzim pustit?

Běhejte nebo choďte

Ani na podzim se nemusíte bát venkovních sportovních aktivit. Počasí nabízí snesitelnější podmínky než v létě, čehož můžete využít třeba při běhání. Stačí se jen trochu víc přiobléct, na funkční triko přihoďte lehčí mikinu a případně i nepromokavou bundu a kolem krku uvažte šátek, který vás uchrání před nepříjemným nachlazením. V kondici vás ale udrží i obyčejná procházka krásně zbarvenou podzimní krajinou, při které si také skvěle pročistíte hlavu.

Vyhoupněte se do sedla

K další sportovní aktivitě, která je pro podzim jako stvořená, patří jízda na kole. Že nemáte zrovna formu vrcholových bikerů?  To vůbec nevadí, vsaďte na elektrokola. V posledních měsících zájem o ně raketově vzrostl a na silnicích se s nimi setkáváme čím dál častěji. Otevírají úplně nové možnosti všem rekreačním sportovcům, ulehčí totiž velkou námahu. Sama ale rozhodně nejezdí, musíte vyvíjet poměrně velkou aktivitu, takže fyzickou kondici zlepšíte víc, než jste si původně mysleli. Jejich největší benefit však spočívá v tom, že pomáhají začít s pravidelným pohybem úplně každému – od lidí s nadváhou přes ty dříve narozené až po osoby s hendikepem.

Cvičte u televize

Pokud počasí opravdu nepřeje, pak nezbývá než zůstat doma. Ani tady ale nemusíte lenošit, zlepšovat svou kondici a rýsovat postavu totiž můžete pohodlně i ve vašem obýváku. Stačí jen před televizi roztáhnout podložku na cvičení a pustit se do toho. Na internetu dnes najdete řadu videí, která jsou určené i pro naprosté začátečníky. Mnohdy si vystačíte zcela bez pomůcek, cvičíte jen s vlastní vahou těla, jindy si můžete trénink zpestřit třeba za pomoci činek nebo gymnastických míčů, které seženete za pár korun. Tak přestaňte hledat výmluvy – argumenty na napjatý finanční rozpočet, nevhodné počasí ani na nedostatek možností rozhodně neobstojí!