Wise Elk: to je lepší motorika, kreativita i prostorová představivost pro vaše děti
3 min. čtení

Wise Elk: to je lepší motorika, kreativita i prostorová představivost pro vaše děti

Na trhu jsou hračky, které stojí za to, a pak ty, u kterých jako matka či otec přemýšlíte, jak se vůbec něco takového mohlo dostat na trh. To, s čím na trh dětských hraček přišla značka Wise Elk, patří zcela bez zaváhání do té první kategorie. A nadšeni z této hračky budete i jako rodiče.

Čím mladším dětem tuto unikátní stavebnici pořídíte, tím si ji užijete více i vy rodiče (starší děti s ní totiž zmizí v pokojíčku a pár dnů je neuvidíte). Na reálné pálené cihličky, ze kterých se dají budovat skutečné stavby, si chceme rovněž sáhnout. Neláká vás postavit si třeba Bílý dům? I když ten už patří mezi ty náročnější stavby. Takže jako začátečníci se nestyďte se svými dětmi začít s něčím jednodušším. Cihličková stavebnice Wise Elk vás chytne a rozhodně nezůstanete u jediné stavby.

Chytrá hračka pro děti

Z předchozího odstavce jste již možná pochopili, že jde o stavebnici. Není to žádné plastové Lego, nejsou to žádné magnety. Jde o reálné zmenšené vypálené cihličky, které navzájem spojujete netoxickým lepidlem, jenž v tomto případě supluje maltu.

3D stavby, které si máte možnost postavit, pochází z mnoha historických období i z celého světa. Postavíte si různé známé stavby, hrady, westernové i historické objekty. Produkt je naprosto ekologickým a vyrobený jenom z přírodních surovin. Děti umí nejen zabavit, ale rozvíjí jemnou motoriku, prostorovou představivost i kreativitu.

Stavebnici si lze pořídit v několika stupních obtížnosti

Vybrat si lze verze od nejjednodušších staveb do 500 cihliček, středně velké stavebnice o velikosti 500 až 1000 cihliček a velké stavebnice s až 4300 cihličkami. Zatímco z malých sad postavíte kostel či věž, ze středních třeba maják a pyramidu, velká sada vám dá možnost pustit se do stavby Bílého domu či Velké čínské zdi.

Nemáte rádi jednorázové hračky?

I když se to může na první pohled zdát, jednorázovou hračkou cihličková stavebnice Wise Elk rozhodně není. Či už si chcete stavbu postavit znovu, nebo se pouze něco nepovedlo a potřebujete začít od začátku, ev. něco opravit, stačí stavbu ponořit na pár minut do vody a lepidlo se rozpustí. Stavět lze začít znovu.

Dárek, který stojí za to

Naučná hračka Wise Elk je novinkou v ČR a rozhodně je to dobrý tip na dárek pro každého rodiče, který vede své děti ke kreativitě, zručnosti i ke vzdělání. To vše totiž umí tato stavebnice nabídnout.