Španělské deky pro děti jsou bezpečné i pohodlné
2 mins read

Španělské deky pro děti jsou bezpečné i pohodlné

V sychravém či mrazivém počasí nic nezahřeje nejmenší děti lépe, než huňatá teplá deka. Miminka ale ráda všechno olizují a strkají do pusy, snadno by se tedy mohla zadusit chuchvalcem uvolněných chlupů. Španělské deky naštěstí chlupy nepouštějí ani když jsou ožužlávány opravdu intenzivně.

Když postýlka hraje všemi barvami

Malé děti vnímají intenzivně jen několik nejvýraznějších barev. Rozvoj zraku mohou podpořit předměty výrazných jednoduchých barev umístěných v jejich blízkosti. A deky na přikrytí se nacházejí zrovna v té nejvhodnější vzdálenosti. Kvalitní španělské deky si zachovávají svou barevnost i po mnoha cyklech praní. Jsou velmi příjemné na dotek (hebké materiály připomínající kožešinu stimulují hmatová centra), snadno se přizpůsobují tvarům dětského tělíčka a dokonale zahřívají. Dítě do nich lze i zavinout a nasimulovat tak známé a bezpečné prostředí dělohy.

Složení španělských dek (85% akryl a 15% polyester) je vhodné i pro alergiky. Nevytváří statickou elektřinu a brání zachytávání prachu, čímž potlačuje množení roztočů a bakterií. Španělskou deku je navíc možné prát podle potřeby na běžný prací program Nevyžaduje žádnou zvláštní péči při praní ani sušení a schne velmi rychle, v řádu několika hodin. Španělské deky je možné zakoupit v mnoha barevných variantách.

Španělské pytle do autosedaček

Udržet dítě v teple i během cesty k lékaři nebo na výlet může být někdy oříšek. Klasickou deku nebo peřinku ze sebe snadno shodí, což je zvlášť nepříjemné, pokud jedete v autě a musíte se plně věnovat okolnímu provozu. Španělský pytel do autosedačky zmíneným nedostatkem netrpí. Jeho složení se plně shoduje se španělskými dekami, ale je navíc opatřen otvory pro pohodlné protažení pásů a praktickým zipem. Díky svému tvaru navíc může růst spolu s dítětem, což šetří napjatý rodinný rozpočet.