Bezpečná kosmetika pro děti
3 mins read

Bezpečná kosmetika pro děti

Při pořizování kosmetiky pro děti bychom měli brát v úvahu především jejich věk. Se stále rostoucím počtem alergií je třeba pečlivě sledovat složení na obalech všech výrobků. Pokud ovšem dáte přednost přírodní kosmetice, nemusíte se drobným písmem ve složení zabývat.

Pryč s alergiemi!

Své děti se snažíme chránit před vznikem nežádoucích alergií všemi možnými způsoby. První příkrmy připravujeme nebo kupujeme v BIO kvalitě a se stejnou pečlivostí vybíráme i prací prášek nebo hračky, u kterých dbáme na jejich snadnou údržbu. S kosmetikou si ale bůhví proč podobnou práci nedáváme. Snad věříme propagačním letáčkům, které se na nás dívají už ze stolků v porodnici.

Největší hrozbou pro zdraví našich nejmenších dětí jsou parabeny. Používají se ke konzervaci snad všech typů kosmetiky. Proto vydrží obyčejný dětský tělový krém klidně tři roky beze změny struktury i vůně. Dětská kosmetika by ale měla obsahovat podobných přísad co nejméně. Vždyť ji používáme každý den a v hojném množství! Krém na opruzeniny, dětský tělový krém nebo mýdlo – to všechno ubývá z lahviček a kelímků neuvěřitelnou rychlostí! Množství parabenů, které dětské tělíčko takto přijme, je skoro odstrašující.

Příroda léčí i bez chemických látek

Dětská kosmetika na přírodní bázi přináší hned několik výhod. Především si už nemusíte lámat hlavu s tím, jestli děláte pro své děťátko skutečně to nejlepší. Nákup šetrné dětské kosmetiky také méně zatěžuje přírodní prostředí. A ušetříte i svoji peněženku, protože i když se přírodní dětská kosmetika může zdát drahá, ve skutečnosti je to přesně naopak. Nepřítomnost chemických konzervačních látek nebo plnidel nechává větší prostor skutečně účinným složkám, například medu, měsíčku nebo heřmánku. Krému tedy nakonec spotřebujete méně a o to delší dobu vám vydrží.

V zimních měsících byste neměli zapomínat ani na ochranu citlivých dětských rtů, které ve větrném nebo mrazivém počasí snadno popraskají. Kupte jim veselý jelení lůj s hravými obrázky, díky kterým si ho větší děti budou starostlivě nosit v kapsičce a o namazání se vždycky radostně přihlásí. V e-shopu www.lilian.cz ho seženete za velmi výhodnou cenu, stejně jako všechny ostatní kosmetické produkty určené nejen pro děti, ale i dospělé.