Specializovaná firma na čištění koberců v Praze
6 mins read

Specializovaná firma na čištění koberců v Praze

Babička bydlí sama v bytě 2+1 v okrajové části města. Je ještě relativně čiperná, takže základní úklidy bez problémů zvládá. Jediné, na co si poslední dobou stěžovala byly koberce, které byly zašlé, zanesené špínou a klasický vysavač na ně byl už malý pán. Tak jsme se s přítelkyní rozhodli, že jí uděláme radost a zavoláme na čištění jejích koberců odborníky, kteří se s tím jistě poperou lépe, než my sami. Hledali jsme tedy na internetu úklidovou firmu, která má dobré hodnocení, spousty ohlasů od spokojených zákazníků, a také jsme se dívali na cenové nabídky jednotlivých firem.

Ze všech těch možností nám nejlépe vyšla firma A SERVIS LIPKA s.r.o., která má široké spektrum služeb, ale v čištění koberců měla opravdu hodně kladných ohlasů. Firmu jsme tedy zkontaktovali, nahlásili počet, velikosti koberců a  slečna s námi ihned domluvila termín, kdy by mohli dojet. Celý telefonát proběhl rychle a na úrovni. Už jen to na nás udělalo velký dojem.

Tři dny poté přijeli dva zaměstnanci této firmy a prohlédli si byt, aby mohli vyhodnotit postup práce. Donesli velký kotoučový stroj na čištění koberců a pustili se do práce. Na koberec aplikovali chemii a nechali ji nějakou dobu působit, aby se dostala i do hlubších struktur koberce. Poté koberce kartáčovali kotoučovým strojem. Z chemie se rázem stávala hustá pěna a vytahovala na povrch koberce nečistoty, které se v koberci ukrývaly. Následně ji spolu s veškerými nečistotami vysáli. Koberec tak vydezinfikovali, zbavili roztočů, ale hlavně  jim navrátili jejich původní vzhled i barvu.

Koberce byly opravdu jako nové, s firmou A SERVIS jsme byli velice spokojeni. Práce jejích pracovníků byla rychlá, kvalitní a cenově dostupná. Můžeme tedy jen doporučit a těšíme se na další spolupráci.

Mytí a impregnace skel v domácnostech i firmách Praha

Bydlíme v ulici, ve které je docela frekventovaný provoz, takže fasády domů a hlavně okna jsou již po krátkém čase špinavá od prachu. Je tedy nutné okna umývat častěji. To je ale docela namáhavá práce. Když jsem se s tímto problémem svěřila kamarádce, tak ta mi poradila, abych si na mytí oken objednala profesionální úklidovou firmu. Chvilku jsem nad tím přemýšlela, ale pak jsem jí musela dát za pravdu.

Sedla jsem k počítači a začala hledat na internetu. Našla jsem spousty firem, které nabízí mytí oken. Porovnávala jsem samozřejmě také ceny. Nejvíce mě ale zaujala firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., která nabízí službu mytí oken v Praze. Navíc prý nepoužívá žádná leštidla a okna leští pouze na sucho.

Zavolala jsem tedy na centrálu a domluvila si termín mytí oken. Upřednostňovala jsem víkend, protože přes týden jsem velice vytížená. Také jsem chtěla vidět, jak to bude probíhat. Mytí o víkendu nebyl vůbec žádný problém. Už tím na mě tato firma udělala dojem.

41136614 - modern spacious airy living room interior with white and black decor with an upholstered suite below large windows giving a view of an apartment block. 3d rendering
41136614 – modern spacious airy living room interior with white and black decor with an upholstered suite below large windows giving a view of an apartment block. 3d rendering

Ve smluvený den, na minutu přesně přijeli pracovníci A SERVISU a nejdříve si prohlédli všechna okna, aby věděli, co je čeká. Nejprve umyli rámy, parapety a kličky. Poté se pustili do mytí skel. Nejdříve je umyli čistým rozmývákem a posléze setřeli gumovou stěrkou. Po důkladném proschnutí začali okna leštit na sucho čistou bavlněnou plenou. Říkají tomu trik suchého leštění. Vysvětlili mi také, proč nepoužívají žádné leštící přípravky. Ty totiž působí lepivě a navazují na sebe prach a nečistoty. Navíc se po čase na oknech objevují tahy po leštění. Díky triku suchého leštění budou moje okna déle čistá a lesklá.

Nakonec se mě ještě zeptali, zda-li nemám zájem o tzv. nanoimpregnaci skel. Aplikuje se na venkovní stranu oken a je to hydrofobní impregnace, která odpuzuje veškeré nečistoty a prach. Když zaprší, tak se nečistoty spolu s kapkami vody odvalí ze skla pryč. Tím pádem okna vydrží déle čistá. Tuto impregnaci jsem si tedy nechala aplikovat.

Nikdy bych nevěřila, že se mohou okna tak krásně lesknout i bez leštidel. Vždycky jsem je totiž používala. Jsem ráda i za impregnaci skel. Od té doby už uběhlo půl roku a moje okna jsou stále čistá, jako právě umytá. Tímto bych chtěla firmě A SERVIS a jejím pracovníkům velice poděkovat za perfektně odvedenou práci. Její služby opravdu doporučuji vám všem, budete jistě spokojeni tak, jako jsem já.