Staň se učedníkem Dr. Heuréky!

0

Dr. Heuréka je sice proslulý vědecký pracovník a shání členy do svého týmu, ale na druhou stranu je to také pěkný popleta. Můžeš mu pomoci zvládat vědecké experimenty, řešit složité úkoly a připravovat se tak na budoucnost slavného vědce. Zábavná hra Dr. Heuréka tě skvěle provede světem laboratoří.

 

Stačí rozbalit krabici…

A vyjmout z ní zkumavky, barevné kuličky a balíček karet výzev. Každý hráč dostane tři zkumavky a po dvou kuličkách od každé barvy. Karty výzev leží uprostřed stolu otočené lícem dolů. Hra začíná otočením první karty výzev, na které je zobrazen vědecký úkol. Ten se hráči snaží sestavit pomocí manipulace se zkumavkami, do nichž nabírají kuličky podle barev tak, aby splňovaly vzorec na kartě. Ale pozor! Kuliček se smíš dotýkat jedině zkumavkou, takže to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. První hráč, kterému se podaří sestavit úkol, zvolá: Heuréka! Pokud je vzorec správně, získává první bod a kolo končí. Vítězí ten, komu se podaří získat pět bodů.

Druhé kolo je o dost těžší, protože na startu zůstávají kuličky ve zkumavkách všech hráčů v tom stavu, kde skončily na konci prvního kola.

Hra Dr. Heuréka je pro všechny děti od 6 let a hrát ji může 2 až 4 hráči. Samozřejmě, že pokud pozveš rodiče nebo babičku s dědou, bude hra ještě o dost zábavnější.

Můžeš tak rozvíjet svoji šikovnost, smysl pro logické myšlení, soutěživost i představivost. Pokud ji vezmeš s sebou na chatu a pozveš kamarády, užijete si spoustu legrace a zábavy.

www.blackfire.cz