To zdravé pro naše děti si dokážeme vypěstovat sami
2 min. čtení

To zdravé pro naše děti si dokážeme vypěstovat sami

Znáte ten pocit, když se zakousnete do pořádného rajčete, které má takovou tu charakteristickou vůní a šťáva vystříkne okolo? Nebo když si opláchnete právě vytrženou mrkvičku a sladkost se vám zozplývá na jazyku? Je skvělé, když svým dětem dáváte zeleninu a ovoce neošetřené chemií a navíc můžete být hrdí, že jste ji vypěstovali sami.

Aby vaše úroda byla bohatá, je nutné se o rostliny starat. Potřebují dostatek živin a vodu. Voda je základem pro každou zahradu. Zajistit ovšem její dostatek zejména v letním období není snadné. Pomoci nám může kapénková závlaha.

Kärcher Rain System kombinuje kapénkovou závlahu a zalévání a poskytuje tak rostlinám dostatek vláhy. Systém se skládá z hadic, hadic pro kapénkovou závlahu, kolíků pro jejich ukotvení a manžet, kterými regulujete intenzitu zavlažování. Snadno jej můžete natáhnout do záhonů, pod keře, ale i k truhlíkům. Nemusíte nic kopat, ani zahradu přestavovat, jednoduše natáhnete celý systém pod rostlinami. Tak se voda dostane přesně tam, kde je jí zapotřebí. Manžety pro kapénkovou závlahu, umožňují přímé zavlažování rostlin. Otočnými tryskami se navíc dá podle potřeby nastavit průchod vody od 0 do 10 l/h, čímž vodu šetříte.

Potřebujete zalít rostliny podle jejich požadavků? Kärcher Rain Systém dokonale pracuje i v kombinaci s Kärcher SensoTimerem, který nabízí i snímač vlhkosti. Díky němu měří vlhkost půdy, takže pokud vlhkost klesne pod navolenou hodnotu, zavlažování se automaticky spustí. Dle potřeby si můžete nastavit až 5 stupňů úrovně vlhkosti, podle kterých bude SensoTimer pracovat.

www.karcher.cz, více tipů na úsporu vody i úklid na zahradě i v domě najdete na www.svetcisteni.cz