Udělejte radost svým dětem, postavte jim na zahradě vlastní hřiště!
3 min. čtení

Udělejte radost svým dětem, postavte jim na zahradě vlastní hřiště!

Když se nastěhujeme do rodinného domu, máme určitou představu nejen o bydlení v něm, ale také o úpravě a využívání jeho okolí a zahrady. Děti mají ale často představu úplně jinou.

Zná to asi každý, kdo se někdy pokoušel na zahradě cokoli pěstovat. Pečlivě založené záhony a pravidelná péče o rostliny na nich vezme za své, jakmile se dotanou do středu dětských her. Můžeme je vyhánět jak chceme, stejně nám do ředkviček padne nechycený míč, někdo nechtěně šlápne do čerstvě zasazených rajčat a v zápalu hry si nikdo nevšimne ulomené větve jabloně. Dětské hry a užitková zahrada zkrátka nejdou dohromady a proto je lepší obě zóny od sebe oddělit. Aby ale děti zůstaly na své půlce, musí pro ně být zajímavá. Postavit dětem jejich vlastní hřiště je skvělým řešením, jak je mít pod dozorem a přitom ochránit své pěstitelské úspěchy.

Na hřišti mají děti možnost popustit uzdu své fantazii a hrát si na vše, co je napadne. Jeden den tak dobývají vesmírnou loď, druhý den se prolézačky změní třeba na hradby zámku a jako chrabří rytíři se pustí do vysvobození princezny a další den bojují s piráty na vodní skluzavce. Při hře si děti zlepší fyzickou zdatnost, trénují představivost i tráví čas na čerstvém vzduchu a vy je navíc máte pod kontrolou. Může se vám ale stát, že hřiště přiláká i děti sousedů a na vaší zahradě tak budete mít opravdu veselo.

Při výběru hřiště dejte pozor především na kvalitu materiálu i zpracování. Bezpečné a kvalitní sestavy najdete na www.vladeko.cz a to včetně certifikace, navíc se vyznačují vysokou odolností vůči všem vlivům počasí. V zimě i v létě tak bude hřiště připraveno a nemusíte ho před každým deštěm nebo mrazem rozebírat a schovávat. Dřevěná konstrukce odolá sněhu, mrazům i větru díky tlakové impregnaci a skluzavky jsou vyrobeny z odolného plastu. Montáže se nemusíte bát, vše je připraveno včetně spojovacího materiálu a tak je postavení hřiště jednoduché.