Uhlazená zima: buďte trendy i v čepici 

0

Ranní škrábání skla u auta a mlhy, že není vidět na deset metrů dopředu značí jediné: léto dávno za námi a zima se pomalu hlásí o slovo. Jak být šik i v mraze?

 

Zima není omluva

Brzy nás nízké teploty donutí vyndat šály, čepice a rukavice a zachumlat se do nich před zimou, v některých oblastech republiky už ale patří k základní výbavě. A  i když to neradi slyšíme a ještě více neradi to přiznáváme, máme kvůli chladu občas tak trochu chuť nevěnovat tolik péče účesu nebo make-upu, zvlášť, když budeme jen venku. Vlasy do culíku, navléknout kulicha a omotat šálu a vyrazit je sice lákavé, ale přesto bychom na sebe měli mít o kousek víc času. U žen jsou korunou krásy vlasy, které ale často právě v zimě schováváme pod čepice, což je škoda. I v zimě můžeme využít krásu svých vlasů a vypadat skvěle i v kulichu nebo třeba i ušatce.

 

Lesklé a zdravé

Může se stát, že schované vlasy jsou potřeba, třeba při sportu mohou rozevláté vlasy spíše obtěžovat než vypadat dobře. Omotané prameny vlasů přes lyžařské brýle nejsou tím pravým ořechovým, ale když opustíte svah, dejte kráse svých vlasů vyniknout. V zimě je důležitá jejich výživa, nezapomínejte tedy na balzámy a masky, mrazem a nepříznivým počasím vlasy trpí a neustálé střídání teplot venku a uvnitř jim také na zdraví nepřidá. K lesku a upravenému vzhledu pomůže žehlička na vlasy Orava, která vyhladí jednotlivé prameny a vykouzlí tak dokonale hladký účes, u kterého se nemusíme bát vzít si čepici a nechat vlasy rozpuštěné nebo je zaplést třeba do rybího copu. Nebo si s pomocí žehličky můžeme některé prameny zkrepovatět a do chladných dní přinést trochu veselosti a rošťáctví. Žehlení je pro vlasy šetrné, keramické destičky zajistí rovnoměrné rozložení teploty .

Ukažte své upravené vlasy i v zimě, ať už chodíte prostovlasí nebo dáváte přednost čepicím a šálám. Vypadat dobře můžeme vždy, i když je venku mínus pět. Nebojte se ani barev a v zimě využijte možnost vykročit z davu, vsaďte na módní fialovou nebo modrou.