Ušetřete na cestovním pojištění
2 min. čtení

Ušetřete na cestovním pojištění

Chystáte se zpříjemnit si sychravé podzimní dny, přemýšlíte o zimním lyžování, či dokonce o letní dovolené? Do zahraničí se rozhodně nevyplatí vyjíždět bez cestovního pojištění, a tak byste teď v rámci příprav na dny odpočinku mohli udělat průzkum. Na trhu se pohybuje mnoho společností poskytujících cestovní pojištění a jejich nabídky se liší cenou i dalšími aspekty.

Pokud hledáte pojištění na cesty do zahraničí, měli byste nejdřív zvážit, jakou ochranu potřebujete. Například jedete-li na lyže, bude se hodit ochrana při sportu. Jestli budete cestovat s cestovní kanceláří, možná by se vyplatilo připlatit si za vrácení peněz v případě storna zájezdu. Podle toho hledejte a srovnávejte ceny.

 

Srovnejte nabídky na jednom místě

Jestliže se vám nechce prozkoumávat jednotlivě nabídky všech pojišťoven, využijte srovnání cestovního pojištění online na webu TopSrovnání.cz. Jednoduše zadáte do formuláře informace o své cestě (místo pobytu, typ cesty, sporty, počet osob) a po odeslání se vám zobrazí pojištění vhodná pro vaši dovolenou. Uvidíte několik nabídek na jednom místě, přehledně je srovnáte a vyberete si tu nejlepší.

 

Zajímejte se, co všechno pojištění zahrnuje

Při výběru byste neměli hledět pouze na cenu. Důležité jsou také limity pojistného plnění, protože zdravotnická péče je v zahraničí velmi drahá. Při vážném zranění a transportu z ostrova na pevninu se částky mohou šplhat až do milionů.

Zajímat by vás měly také další nepříjemné situace, na které se cestovní pojištění vztahuje. Zahrnuje pojištění odpovědnosti za způsobení škody na majetku či životě? Zaplatí vám zavazadla, když vám je někdo odcizí? Vyšší cena je často způsobena tím, že jsou v ní obsaženy tyto a jiné služby. Zvažte, zda je potřebujete.

Na TopSrovnání.cz najdete také srovnání povinných ručení, havarijních pojištění, plynu, elektřiny apod. Výběrem správných poskytovatelů můžete ve finále ušetřit až desítky tisíc korun ročně.