V létě patří zahrada dětem

0

Zahrada nabízí mnoho možností pro práci i zábavu a zvlášť v létě se stává prostorem, na kterém trávíme spoustu času. Někdo rád relaxuje u péče o záhony, jiný griluje, ale především pro děti je zahrada prostě jen jedno velké hřiště.

Prázdniny se blíží mílovými kroky a děti budou mít na hraní i zlobení celé dny. Názor na využití zahrady se u dospělých a dětí velmi liší. Děti v zápalu hry nezkoumají, zda zrovna nešlapou v záhonu s bazalkou a snad to ani nevnímají, zatímco vy vidíte tu spoustu práce a péče, než bazalka vůbec vyrostla. U vlastního domu nebo na chalupě u prarodičů je vždy dobré mít na zahradě prostor určený jen pro hru. Takový, kde házení míčem nebude znamenat polámání pivoněk, bitva s vodní pistolí nepoškodí novou fasádu a při hře na schovávanou se nepoláme památeční rododendron. Protože kromě vašich dětí se na vaší zahradě objeví určitě i děti sousedů a to ne jen těch z vedlejšího domu.

 

Zkrátka, je potřeba myslet dopředu a zahradu na dětské návštěvníky pro jistotu připravit. Nemusíte hned stavět obrovské hřiště se skluzavkou a největším pískovištěm ve městě, děti mají bohatou fantazii a i starý kmen nebo pařez bude do hry zapojen. Pro horké dny je samozřejmě skvělým zpestřením i bazén nebo alespoň bazének pro ochlazení. Největší radost ale zaručeně způsobí zahradní skluzavka dlouhá více než 5 metrů! Jednoduše ji rozbalíte do roviny, nafouknete, připojíte k zahradní hadici a hotovo. Je bezpečná, položená na zemi a nemá žádné ostré hrany, abyste se museli obávat zranění. Děti si ji zamilují, a vy nejspíš taky. Skvělá pro závody v klouzání, přetahovanou, vodní války a jistě spoustu dalších her, které si děti vymyslí. A vy si mezitím můžete odpočinout ve stínu stromu nebo něco dobrého ugrilovat. Na www.elektro-produkt.cz najdete výběr grilů i příslušenství, aby i vaše využití zahrady bylo spíš o zábavě, než o práci. Ale pokud vás práce na zahradě baví, nechtě děti i gril svému osudu a užijte si relax po svém. Třeba se pak malí pomocníci rádi připojí.