Věděli jste, že hubnutí začíná v hlavě?
3 min. čtení

Věděli jste, že hubnutí začíná v hlavě?

Nedaří se vám dostat na svou vysněnou váhu a přitom máte pocit, že vše děláte správně? Hubnutí však není jen o pravidelném sportu a správné stravě. Vaše cesta začíná v hlavě a je zapotřebí myslet i na to, abyste byli spokojení. Poradíme vám, jak na to.

Vše začíná v hlavě

Mysleli jste si, že hubnutí je hlavně o tom, že začnete cvičit a správně jíst a zbytek už půjde sám? Opak je pravdou. Opravdové a dlouhodobé hubnutí začíná v hlavě. Musíte mít správnou motivaci, vědět, čeho přesně chcete dosáhnout a cítit se při cvičení příjemně. Pak se teprve dostaví první změny. Srovnaná hlava je také důležitým krokem ke zdravé a pestré stravě. Jen těžko budete dodržovat hubnoucí režim, když vaše hlava bude toužit po čokoládě a myslet jen na to, až cvičení konečně skončí.

Vhodný sport

Vyberte si sport, který vás bude bavit a na který se budete těšit. Můžete denně posilovat s činkami nebo využít závěsný TRX systém. Obměnit své cvičení můžete i díky posilovacím strojům. Ve vaší domácí posilovně by neměl chybět běžecký pás ani eliptický trenažér. Vytvořte si nejen dostatečný prostor na cvičební podložce, ale také kardio zónu.

Neomezujte se ve všem

Hubnutí rozhodně nemusí být jen o tom, že už si nikdy nedáte nic smaženého, sladkého nebo toho, co máte opravdu rádi. Neomezujte se ve všem, jinak vaše tělo i mysl ztratí velmi rychle motivaci a skončí s hubnutím dřív, než byste pořádně začali. Dodržujte jednoduché pravidlo 80/20. Zmíněných 80 % vašeho jídla by mělo být podle plánu a zdravého jídelníčku, zbylých 20 % obsahuje „cheat meal“, tedy jídlo, kam může patřit dokonce i čokoláda.

Buďte šťastní

Jen vy sami víte, co vás dělá šťastné, udělejte vše proto, abyste byli co nejspokojenější. Může to být pravidelná sportovní aktivita na cvičební podložce nebo domácí posilování s kamarádkou. Stejně tak to může být královská a přitom zdravá snídaně, která bude plná barev i chutí. Najděte si i na hubnutí to příjemné a snažte se to brát jako cestu k vysněnému cíli.