Zlepšení pitného režimu přinese i zlepšení zdraví
3 mins read

Zlepšení pitného režimu přinese i zlepšení zdraví

V jarním období je naše obranyschopnost dost namáhaná, protože výkyvy teplot a nedostatek slunečního svitu oslabují naši imunitu. Jak souvisí pitný režim s obranyschopností těla a proč bychom na něj neměli zapomínat?

Rychlá dehydratace

pro naše tělo je nejlepší tekutinou čistá voda, protože je nejpřirozenější. O tom, kolik tekutin bychom denně měli vypít, se stále vedou spory, ale obecně se říká kolem 2,5 litru. To však dodrží jen málokdo, častější je spíše mnohem menší množství. Tím ale svému tělu rozhodně nepomáháme, protože vodu potřebuje ke svému správnému fungování. V případě, že máme tekutin málo, začnou se rychle projevovat příznaky dehydratace a s ní spojené zdravotní potíže. Typická je bolest hlavy, kterou doprovází špatná nálada, poruchy soustředění, únava a také dochází právě ke snižování imunity. Proto je důležité pravidelně dopřávat svému tělu dostatek vody a tím dodržovat pitný režim. Někdy  nás od pití čisté vody odrazuje její chuť, či spíše pachuť, se kterou si ale dokáží poradit filtry na chlorovanou pitnou vodu. Ty pomáhají zbavit vodu škodlivin jako třeba těžkých kovů, pesticidů nebo hormonů a zároveň v ní uchovají všechny prospěšné látky. Vodní filtry také dodají vodě skvělou chuť, takže raději sáhneme po ní než slazených limonádách či sirupech. Ty totiž bývají častou náhražkou právě vody, když nám nechutná, pro pitný režim ale nejsou vůbec vhodné kvůli obsahu cukrů a barviv.

Chuť místo pachuti

Voda působí v našem tělem na všechny procesy včetně trávení a termoregulace. Napomáhá také rozproudit lymfatický systém, který odvádí škodliviny z našeho těla a podporuje správné fungování metabolismu. Abychom si vychutnali všechny tyto benefity, je důležité, aby byla voda dokonale čistá, bez nečistot a škodlivých látek. Tomu slouží filtry na pitnou vodu, které se postarají o to, aby voda, kterou pijeme, byla zdravá a především čistá.

Naše tělo ocení, když budeme pít vodu a ne různé ochucené limonády a jiné slazené nápoje plné konzervantů a barviv. Zvláště pro děti je důležité dodržovat pitný režim a pro zdravý vývoj je nejlepší čistá voda. Proto jsou vodní filtry řešením pro celou rodinu, nejen dospělé, některou filtrovanou vodu mohou pít již děti od 6 měsíců věku.