Vem si košilku, ať nenastydneš!
4 mins read

Vem si košilku, ať nenastydneš!

Kolikrát jste tuhle větu za své dětství slyšeli? A kolikrát u ní otáčeli oči v sloup, šklebili se, bránili se a mysleli si o košilkách své? Jenže s postupem času si zvlášť my ženy připouštíme jednu věc: maminka má vždycky pravdu a věděla, proč nám košilky nutí. Samy si je dnes kupujeme a to dobrovolně.

Na odpoledním sluníčku je nám myšlenka na pomalu se blížící zimu ještě hodně vzdálená. Chladná rána a večery ale už pomalu připomínají, že brzy si jen s tričkem a šortkami nevystačíme a ke slovu přijdou spodní košilky a tílka. Spodní prádlo je základ šatníku každé ženy, bez kvalitních kalhotek a podprsenek se prostě neobejdeme, ale nezahřejí. Pro ochranu před prochladnutím pak saháme právě po spodních košilkách, které nás udrží v teple. Můžeme je obléci jako skrytou vrstvu, nebo je naopak zkombinovat s dalšími kousky oblečení a doladit celkový outfit.

Růžové žebrované košilky s umělou krajkou ve výstřihu už mají dny své slávy naštěstí za sebou a pro svůj šatník si můžeme vybírat z mnoha druhů a typů. Spodní košilky bývají bezešvé a pod vrchní vrstvou neviditelné, nebo se podobají střihem klasickému tílku. Ty pak můžeme využít nejen v zimě jako ochranu před chladem, ale právě jako tílko i v létě. Oblíbený materiál je bavlna či mikrobavlna, které se příjemně nosí celý den a drží tvar. Pro sportovní aktivity volíme spíše funkční materiály nebo s příměsí bambusového vlákna, ty nás kromě tepla udrží i v suchu při pohybu uvnitř i venku, dobře sají pot a odvádí vlhkost od těla.

Ramínka u spodních košilek mohou být široká, špagetová i dvojitá. Košilky s dvojitými ramínky můžeme nosit jen tak pod rozepnutou košili, ale nemusíme se stydět vzít si je třeba pod oversized svetřík, nechat ramínka vykukovat a doladit tak celek k dokonalosti. Výhodou zdvojených ramínek je jednodušší maskování ramínek od podprsenky, když ji vybereme ve stejné barvě. Široká ramínka jsou pohodlná a nikde netlačí, hodí se pod oblečení s dlouhým rukávem a všude tam, kde je oblast ramen schovaná pro další vrstvou oblečení. Úzká špagetová ramínka mají univerzální použití, musíme však dávat pozor na ramínka od podprsenky, kterou volíme ve stejném odstínu a ideálně by neměla být širší, než ramínka košilky, zvláště pokud jsou vidět.

Výstřih je různý u každého typu košilek. Do véčka, rovný, kulatý, s lemováním nebo jednoduchý. Podle toho, co si na košilku chceme obléct, volíme i tvar a provedení výstřihu. Na www.intimia.cz si můžete vybrat i druhy košilek se zpevněnými košíčky nebo s potiskem. Pak už záleží jen na vás, zda necháte hravě koukat kousek výstřihu z pracovního kostýmku, nebo si košilku změníte na tílko a jen přehodíte cardigan. Venku je zatím stále přes den moc hezky a tílka mají stále své místo na slunci.